Wracamy wkrótce...

Środa, 26 lipca 2017 (01:35), aktualizacja: 26.07.2017 (01:37)

Kłopoty z zasilaniem w części miasta

fot. archiwum/Michał Ratajczyk
fot. archiwum/Michał Ratajczyk
We wtorkowy poranek awaria energetyczna pozbawiła energii elektrycznej mieszkańców Starego Miasta. Usterkę udało się usunąć przed godziną 14 i zasilanie powróciło. Przed godziną 23 usterka powtórzyła się i część Śremian ponownie została odcięta od prądu.
Do pierwszej awarii doszło we wtorek około godziny 10:00. Na skutek awarii prądu pozbawieni byli mieszkańcy starej części miasta. Brak zasilania zatrzymał także niektóre firmy. Usterka swym zasięgiem objęła ulice: Mickiewicza, Działyńskiego, Kilińskiego, Cmentarna, Kręta, Żwirowa, Marciniaka, Kolejowa, Nadbrzeżna, Ogrodowa, Łąkowa, Popiełuszki, pl. Straży Pożarnej, Szkolna, Wybickiego, Adamskiego, Poznańska, Franciszkańska, Farna, Wawrzyniaka, Kościuszki, Parkowa, Matuszewskiego, Mała Rzeźnicka, Targowa, Piaskowa, Wyszyńskiego, Piłsudskiego, Stary Rynek, Wschodnia, Podwale, Racławicka. Jak zapowiadała firma Enea Operator, która zarządza siecią elektryczną awaria miała zostać usunięta do godziny 13:30. Po wielokrotnym, krótkotrwałym przywracaniu zasilania ostatecznie około 13:30 prąd powrócił i wydawało się, że problem został definitywnie rozwiązany.

Niestety około godziny 23:00 nasi czytelnicy ponownie alarmowali o braku zasilania. Jak się okazało przed godziną 23 po raz kolejny zabrakło prądu w starej części miasta i w ciemnościach utonął m.in. śremski rynek i ulice przyległe, a także ul. Powstańców Wielkopolskich i Gostyńska. Tym razem rejon, którego dotknęła awaria był nieco inny, ale do ulic pozbawionych energii elektrycznej dołączyły również ulice Krótka, Kosynierów, Gostyńska, Wiosny Ludów, Powstańców Wielkopolskich i Rolna. Pracownikom pogotowia energetycznego tym razem udało się dość szybko opanować sytuację i krótko po północy energia elektryczna powróciła do domostw. Warto dodać, że do usterki o podobnym zasięgu doszło także nieco ponad 2 tygodnie temu - 9 lipca br.
Komentarze (4)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ mikis
Do PSE - pogotowie energetyczne właściwie natychmiastowo wie o awarii ze swojego systemu automatycznego Panie Mądralo ;)
28.07.2017 12:36

~ kk
odezwał się
27.07.2017 13:35

~ PSE
Szanowni czytelnicy awarie zasilania zgłasza się do Pogotowia Energetycznego, a nie do redakcji jakiejś prowincjonalnej gazetki.
27.07.2017 07:50

~ ivanhoe
co z tym prądem?
26.07.2017 08:08
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: