Wracamy wkrótce...

Środa, 30 sierpnia 2017 (09:25), aktualizacja: 30.08.2017 (09:27)

Wybuch i pożar w warsztacie

fot. Michał Ratajczyk
fot. Michał Ratajczyk
Cztery zastępy straży pożarnej interweniowały we wtorek wieczorem w Książu Wielkopolskim, gdzie doszło do wybuchu w warsztacie samochodowym. Eksplozja wywołała pożar. Jedna osoba z oparzeniami trafiła do szpitala.
Straż pożarna otrzymała informację o pożarze warsztatu samochodowego w Książu Wielkopolskim o godzinie 20:15. Na miejsce skierowane zostały w sumie 4 zastępy straży pożarnej - z Książa, Chrząstowa i Pyszącej oraz dowódca Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej ze Śremu.

Pierwsi na miejscu pojawili się ochotnicy miejscowej jednostki. Gdy dotarli, ogień trawił stojący w warsztacie samochód oraz poddasze budynku, a sytuację próbowali opanować okoliczni mieszkańcy przy pomocy gaśnic i wody. Jak wynikało z relacji świadków pożar poprzedzała eksplozja pojazdu, w wyniku której mężczyzna przebywający w garażu został poparzony. Mężczyzna udał się do szpitala jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej.

W trakcie działań strażacy zauważyli mężczyznę, który miał trudności z oddychaniem. Jak się okazało próbował on gasić pożar i nawdychał się dymu. Ratownicy zajęli się poszkodowanym i udzielili mu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej, a także wezwali zespół ratownictwa medycznego. Ostatecznie jednak ratownicy medyczni zadecydowali, że nie ma potrzeby transportu do szpitala i po udzieleniu pomocy mężczyzna pozostał na miejscu.

Płomienie udało się szybko opanować przy użyciu dwóch prądów gaśniczych. Niestety zniszczyły one samochód marki Kia Sportage oraz część budynku warsztatu. Straty oszacowano na blisko 40 tysięcy złotych. Jako przypuszczalną przyczynę zdarzenia przyjęto zaprószenie ognia.
Komentarze (5)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ do ~mama
Heniek z Książa
31.08.2017 00:35

~ mama
Jaki to mechanik
30.08.2017 16:08

~ III
Nie lada sensacja w Książu hahaha
30.08.2017 11:07

~ juan
gaśnice obowiązkowe oczywiście były w warsztacie?
30.08.2017 10:24

~ ...
Brawo dla gapiących się razem z dziećmi.
30.08.2017 09:34
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: