Strona główna nawigacja Wiadomości nawigacja Dwie kraksy w ciągu trzech godzin

Piątek, 01 września 2017 (22:41), aktualizacja: 01.09.2017 (22:59)

Dwie kraksy w ciągu trzech godzin

fot. Michał Ratajczyk
fot. Michał Ratajczyk
Piątkowy poranek i przedpołudnie nie były spokojne na drogach regionu. Krótko po godzinie 8 na trasie Śrem - Książ Wlkp. osoby seat leon wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Nieco później do groźniejszego zdarzenia doszło w Manieczkach.
Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 8:20 na drodze wojewódzkiej nr 436 na leśnym odcinku drogi na początku Chrząstowa. Samochód marki Seat Leon wypadł z drogi i tyłem uderzył w drzewo. Autem podróżowała tylko kobieta i została ona przetransportowana do szpitala w Śremie.

Deszczowy poranek sprawił, że warunki drogowe były trudne, a nie dostosowanie do nich prędkości jazdy groziło przykrymi konsekwencjami. Kwadrans po godzinie 11 służby zostały poinformowane o wypadku drogowym w Manieczkach. Na miejscu okazało się, że w zdarzeniu ucierpiały trzy pojazdy. Do kraksy doszło w chwili, gdy jadący w kierunku Śremu pojazd marki Skoda Octavia usiłował wyprzedzić poprzedzający go pojazd tej samej marki. W tym momencie manewr wyprzedzania rozpoczęła także kierująca alfą romeo, która jechała za skodą octavią. Kobieta najprawdopodobniej straciła panowanie nad pojazdem, pokonała około 100 metrów lewego pobocza po czym wróciła na jezdnię i zjechała na prawe pobocze pokonując torowisko, przyległą boczną drogę i zatrzymując się na nasypie z ziemi, a w między czasie ocierając się jeszcze o skodę oraz jadącego wcześniej fiata punto.

Kobietą zajęli się strażacy i ratownicy medyczni. Trafiła ona do śremskiego szpitala. Pozostali kierowcy odmówili pomocy. Ostatecznie zdarzenie zostało zakwalifikowane przez policję jako kolizja, a mandatem karnym za jego spowodowanie ukarano kierującą alfą romeo. Mandat otrzymał także kierowca skody octavi, gdyż manewr wyprzedzania wykonywał w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz wyprzedzania.
TAGI: kraksa, wypadek, Chrząstowo, Szymanowo
Komentarze (6)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ do edka
edek widzę że ty będziesz następny, kwestia czasu, tylko żeby przez ciebie deb... nikt nie ucierpiał.
14.09.2017 15:22

~ KikWmig
Popieram. Przy wyprzedzaniu jest dużo wypadków.Ja mam fajne auto i dziwię się czasem że ludzie czasem tak ryzykują i to słabszymi autami żeby mnie wyprzedzić. A gdzie radość z jazdy... Kierowco zwolnij.
07.09.2017 20:54

~ Kierowca
A w jak jeździcie ? Każdemu się może zdarzyć ! Krytykować innych to łatwo ale na siebie patrzeć to nie !
04.09.2017 13:40

~ arek ten od sanek
Po cholerę wyprzedzacie? Śpieszy wam się gdzie? Jaja wam się zagotują jak chwilę pojedziecie za kimś?
03.09.2017 02:13

~ Driver
Codziennie pokonuje trase śrem-książ i wiem ze ten zakręt jest szczególnie niebezpieczny tym bardziej gdy popada deszcz nie trzeba nawet duzej predkosci bo raz znalazlem sie w takiej sytuacji jak kierowca seata tylko jechalem nieco wolniej okreciło mnie znalazlem sie w rowie ale na szczescie pół metra od drzewa od tego czasu nigdy nie przejechałem tego zakretu szybciej niz 70km/h. Apeluję o ostrożność
02.09.2017 09:32

~ edek ten od kredek
Moja Skoda jest lepsza...!! i gaz do dechy
02.09.2017 01:34
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: