Strona główna nawigacja Wiadomości nawigacja Tłumy na pikniku dla Arka

Sobota, 09 września 2017 (23:53), aktualizacja: 10.09.2017 (12:59)

Tłumy na pikniku dla Arka

fot. Michał Ratajczyk
fot. Michał Ratajczyk
W sobotnie popołudnie w Mełpinie odbył piknik motocyklowy "Dla Arka". Arek Ignaszewski to młody chłopak, który poważnie ucierpiał w wypadku w czerwcu tego roku. Niedzielny festyn poświęcony był zbiórce pieniędzy na rzecz dalszej rehabilitacji chłopaka. Dopisała nie tylko pogoda, ale również frekwencja.
15-letni Arek ucierpiał w wypadku motocyklowym, do którego doszło w Mełpinie 24 czerwca br. Chłopak w ciężkim stanie został zabrany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do poznańskiego szpitala. Doznał on obrażeń wewnętrznych, urazu mózgu, głowy i twarzoczaszki, a ponadto konieczna okazała się amputacja lewej nogi. Pomimo ciężkich obrażeń chłopak wraca do zdrowia. Niestety na jego rehabilitację potrzebne są znaczne środki finansowe i właśnie dlatego narodził się pomysł organizacji pikniku charytatywnego w Mełpinie, z którego cały dochód zostanie przekazany dla Arka.

Charytatywny piknik motocyklowy rozpoczął się w sobotę około godziny 15. Nie zabrakło występów artystycznych czy okazji do aktywności fizycznej. Grupa około 100 osób wystartowała w stanowiącym część festynu biegu na dystansie 5 kilometrów. W organizację wydarzenia chętnie włączyli się nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie. To między innymi dzięki nim przybyli na sobotni festyn mogli spróbować kawy, domowych ciast, grochówki czy kiełbasy z grilla. Wszystko za dobrowolną opłatą, która wspomoże rehabilitację chłopaka. Imprezę swoją obecnością wsparli również strażacy-ochotnicy z Dolska i Małachowa, prezentując swój sprzęt oraz przedstawiając pokaz ratownictwa technicznego i gaszenia płonącego pojazdu.

Jako że był to piknik motocyklowy, w Mełpinie pojawiła się także liczna grupa miłośników dwóch kółek, a także amatorzy czarnegu sportu z ASŻ Speedway Śrem i Bartosz Smektała - młody żużlowiec reprezentujący barwy Unii Leszno, indywidualny Mistrz Polski Juniorów.
TAGI: piknik, Mełpin, Arek, festyn
Komentarze (2)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ do user
Jaki motor jakie prawo jazdy .Od kiedy motorower jest na prawo jazdy ? Wypadek na wlasne zyczenie ? Nie jestes w temacie wiec prosze najdelikatniej jak tylko moge NIE WYPOWIADAJ SIE PUBLICZNIE .A jak masz jaja( w co watpie po ukrywaniu sie pod nickiem ) to po imieniu i nazwisku
12.09.2017 21:46

~ User
Taaa jak ma 15 lat to nie miał prawa jazdy na motor więc wypadek ma na własne życzenie ;)
12.09.2017 19:19
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: