Wracamy wkrótce...

Wtorek, 19 września 2017 (09:55), aktualizacja: 19.09.2017 (10:35)

Czołowe zderzenie na trasie do Zaniemyśla. Trzy osoby ranne

fot. Michał Ratajczyk
fot. Michał Ratajczyk
We wtorek przed godziną 7 na trasie Śrem - Zaniemyśl na wysokości Lucin doszło do czołowego zderzenia samochodu marki Opel Corsa z BMW. W zdarzeniu poważnie ucierpiały trzy osoby, a do jednej z nich wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Zgłoszenie o wypadku wpłynęło około godziny 6:50. Na miejsce skierowano policyjne patrole, dwa zastępy JRG Śrem, zastęp OSP Pysząca oraz dwa zespoły ratownictwa medycznego ze śremskiego szpitala. Gdy pierwsze służby dotarły na miejsce okazało się, że samochód marki Opel Corsa czołowo zderzył się z BMW. Do kraksy doszło na drodze wojewódzkiej nr 432 kilkaset metrów przed skrzyżowaniem w Lucinach (od strony Śremu). Autami podróżowały w sumie trzy osoby i w momencie dojazdu służb pasażerka opla znajdowała się poza pojazdem, natomiast kierowcy obu pojazdów byli w nich uwięzieni.

Ratownicy natychmiast zajęli się poszkodowanymi, a strażacy przystąpili do rozcinania wraków samochodów przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Na miejsce skierowano kolejny zastęp - ochotników z Niesłabina oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Kobieta podróżująca oplem została przetransportowana do szpitala w Śremie. Kierowca opla, którego stan był najpoważniejszy, po uwolnieniu z pojazdu został przekazany załodze Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i przetransportowany do szpitala w Puszczykowie. Z kolei mężczyzna, który kierował BMW trafił karetką do szpitala w Środzie Wielkopolskiej.

Droga w tym miejscu była zablokowana przez trzy godziny, a ruch wznowiono dopiero około godziny 10. Przez ten czas policjanci i strażacy kierowali objazdem przez Mechlin i Dąbrowę. Przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśnia policja.
Komentarze (1)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ xxx
Ludzie opamiętajcie się -noga z gazu .
19.09.2017 16:21
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: