Wracamy wkrótce...

Wtorek, 19 września 2017 (13:06), aktualizacja: 19.09.2017 (13:12)

SKOK na kinie plenerowym w Szołdrach

fot. Michał Ratajczyk
fot. Michał Ratajczyk
W sobotni wieczór odbył się seans kina plenerowego w Szołdrach (gm. Brodnica). Podczas wieczornej projekcji wyświetlono film SKOK, który kręcony był właśnie w Szołdrach i na terenie gminy Brodnica. Mieszkańcy wsi licznie zebrali się na wspólnym seansie, by wspomnieć miejscowość sprzed 50 lat.
Sobotnią projekcję zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Brodnickiej Gniazdo we współpracy z sołectwem Szołdry-Rogaczewo oraz gminą Brodnica.  Film SKOK został wybrany nieprzypadkowo - w bieżącym roku minęło 50 lat od jego premiery. Ujęcia do filmu powstawały w Szołdrach i na terenie gminy Brodnica. W filmie główne role zagrali Daniel Olbrychski oraz Marian Opania. Prócz nich w produkcji w roli statystów pojawili się także mieszkańcy Szołder.

Do grających główne role w filmie organizatorzy skierowali zaproszenie na sobotni seans. Choć żaden z nich nie mógł pojawić się w Szołdrach, to na zaproszenie odpowiedział Marian Opania przesyłając list z pozdrowieniami, który odczytano przed wyświetleniem filmu. Film został odtworzony na terenie boiska w Szołdrach. Pomimo chłodnego wieczoru mieszkańcy wsi licznie zebrali się, by obejrzeć miejscowość sprzed pół wieku. 
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: