Wracamy wkrótce...

Piątek, 22 września 2017 (15:26)

Miasteczko rowerowe przy "jedynce" otwarte

fot. Michał Ratajczyk
fot. Michał Ratajczyk
Przez ostatni miesiąc na boisku Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Kochanowskiego powstawało miasteczko ruchu drogowego z prawdziwego zdarzenia. Inwestycja warta 150 tysięcy złotych została sfinansowana ze środków Budżetu Obywatelskiego. Dziś obiekt służy już najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego.
Na początku września sfinalizowany został wysyp inwestycji przy placówkach edukacyjnych gminy Śrem, które rozpoczęły się w wakacje. W pięciu szkołach prowadzone były inwestycje warte setki tysięcy złotych. Mowa o boiskach wielofunkcyjnych finansowanych z gminnego programu „Boiska sportowe 2016-2018” oraz o dwóch miasteczkach ruchu drogowego, które uzyskały poparcie mieszkańców, a tym samym środki z Budżetu Obywatelskiego Śremu.

We wtorek na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Kochanowskiego zostało oddane do użytku pierwsze z czterech wielofunkcyjnych boisk ze sztuczną nawierzchnią oraz miasteczko rowerowe. W symbolicznym otwarciu, oprócz włodarza miasta uczestniczyli radni rady miejskiej i co najważniejsze, uczniowie placówki. Sama infrastruktura sportowa kosztowała blisko 370 tysięcy złotych. Kolejne 150 tysięcy pochłonęła budowa miastecza dla jednośladów. Obiekt składa się z dróg, chodników i ścieżek rowerowych, ponad 50 znaków drogowych, ławek oraz parkingu rowerowego z wiatą. W przyszłym roku, być może uda się pozyskać środki z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego na postawienie stałej sygnalizacji świetlnej przy jednym ze skrzyżowań. Podczas otwarcia, uczniowie jedynki testowali obiekt, a strażnicy miejscy przeprowadzali lekcje na temat bezpiecznego poruszania się po drodze dla najmłodszych wychowanków szkoły.

W kolejnych dniach, burmistrz Śremu otworzył oficjalnie kolejne boiska w szkołach podstawowych nr 6 i nr 2. Budowa obiektów kosztowała kolejno 388 tysięcy i  370 tysięcy złotych. W weekend w Nochowie otwarte zostało miasteczko ruchu drogowego, które podobnie jak to w Śremie wygrało głosowanie Budżetu Obywatelskiego w ubiegłym roku. W niedzielę szkoła zorganizowała z tej okazji festyn sportowo-rekreacyjny.
Komentarze (3)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ do ~ SfiftKey
Zawsze tam przebijały mi się dętki w moim składaku :(
23.09.2017 04:51

~ AUUUU
A TERAZ 3 szt. BLOK ?
22.09.2017 22:45

~ SfiftKey
Pamiętam jak takie miasteczko powstało dawno temu przy SP4.
22.09.2017 21:58
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: