Wracamy wkrótce...

Sobota, 23 września 2017 (11:31), aktualizacja: 23.09.2017 (11:32)

Wypadł z drogi i zjechał ze skarpy

fot. Michał Ratajczyk
fot. Michał Ratajczyk
Siedem zastępów straży pożarnej, pogotowie ratunkowe i policja interweniowały w piątkowy wieczór na trasie z Dolska w kierunku Borku Wielkopolskiego, gdzie samochód osobowy wypadł z drogi i zjechał ze skarpy. Jego kierowca ostatecznie trafił do szpitala.
Zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej nr 437 na odcinku Dolsk - Borek Wielkopolski wpłynęło kwadrans przed godziną 21. Z informacji od osoby zgłaszającej wynikało, że samochód osobowy wypadł z drogi na wysokości Brześnicy (gm. Dolsk). Ze względu na to, że jest to granica powiatu śremskiego i gostyńskiego na miejsce skierowano straż pożarną z obu powiatów - z jednostek w Śremie, Dolsku, Borku Wielkopolskim i Gostyniu, łącznie 7 zastępów. Do działań wysłano także zespół ratownictwa medycznego stacjonujący w Borku oraz patrole drogówki ze Śremu i Gostynia.

Na miejscu okazało się, że z niewyjaśnionych przyczyn samochód marki Opel Astra wypadł z drogi i zjechał ze skarpy, zatrzymując się na pobliskiej łące. Zdarzenie miało miejsce pomiędzy Studzianną, a Koszkowem - około 200 m za granicą powiatu śremskiego - na terenie powiatu gostyńskiego. Autem podróżował tylko jego kierowca. Trafił on pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego, a następnie został przetransportowany do szpitala.
Komentarze (4)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ OSP
To są niby procedury do wypadku 7 zastępów a do plamy oleju na odległości 3 km tylko jedno osp bo wystarczy
23.09.2017 17:46

~ kolo
a póżniej narzekają że jest mało kasy koordynator do obciążenia
23.09.2017 16:18

~ Strazak
Zgloszenie dotyczylo granicy powiatu dlatego wezwano JRG z sasiadujacych powiatow oraz nakblizsze jednostki OSP z KSRG. Zgloszenie oznajmialo nieprzytomna osobe w samochodzie osobowym.
23.09.2017 12:57

~ Zdziwiony
Aż tylu strażaków było tam potrzebnych? Czy ktoś to przemyślał?
23.09.2017 12:10
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: