Wracamy wkrótce...

Poniedziałek, 25 września 2017 (09:42), aktualizacja: 26.09.2017 (10:13)

Śremianie zdecydowali na co wydać 700 tys. złotych. Znamy wyniki głosowania na Budżet Obywatelski 2018

fot UM Śrem
fot UM Śrem
Kreatywne gry podwórkowe w Czwórce, Przyjazny Ogród Życzliwości przy przedszkolu Mali Przyrodnicy oraz Boisko Piłkarskie ze sztuczną trawą w Bodzyniewie - te trzy projekty zostaną zrealizowane w 2018 roku w ramach Budżetu Obywatelskiego Śremu. Przez ostatni tydzień, mieszkańcy gminy decydowali o tym, na co przeznaczyć 700 tysięcy złotych.
6 392 - tylu mieszkańców gminy wzięło udział w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego Śremu. W kategoriach ogólnogminnej, miejskiej i wiejskiej oddano odpowiednio 5680, 5883 i 5646 głosów.

Zwycięskie projekty otrzymały w sumie 7,6 tysięcy głosów.

ZWYCIĘSKI PROJEKT OGÓLNOGMINNY - 350 000 zł
Kreatywne gry podwórkowe przy Szkole Podstawowej nr 4. Celem projektu jest stworzenie bezpiecznej i użytecznej bazy edukacyjno - wypoczynkowej i sportowej dla społeczności osiedla wzbogaconej o mini miasteczko rowerowe. Teren przed południem jest dostępny dla dzieci szkolnych , natomiast po południu aż do zmroku dla środowiska lokalnego. Obecnie teren boiska pokrywa warstwa zniszczonego asfaltu. Zakres koniecznych prac obejmuje wykonanie podbudowy z nowej kostki brukowej na fragmencie boiska szkolnego w kształcie prostokąta o wymiarach 25 m na 47 m  ( co daje powierzchnię 1175 m kw.).Kostkę chcemy pokryć kolorowymi obrazami i schematami znanymi z gier planszowych, odpowiednio dużego formatu, które będą służyć m.in. wspólnym zabawom dorosłych i dzieci. Malowane gry i figury będą służyć dzieciom przy nauce programowania – nauka poprzez zabawę, wzbogacą zajęcia z wychowania fizycznego i pozwolą atrakcyjnie spędzać przerwy i popołudniowy czas wolny – samodzielnie i z rodzeństwem oraz z  rówieśnikami. W projekcie uwzględnimy również rewitalizację terenów zielonych i doposażenie miejsc do wypoczynku.

ZWYCIĘSKI PROJEKT LOKALNY MIEJSKI - 175 000 zł
"Przyjazny Ogród Życzliwości" przy przedszkolu "Mali Przyrodnicy" ma na celu stworzenie bezpiecznej i komfortowej strefy zabaw i wypoczynku.. Jest on adresowany do mieszkańców Śremu- od niemowlaka po seniora i uwzględnia potrzeby ludzi niepełnosprawnych. Dotyczy ogrodzonej, dużej przestrzeni pełnej zieleni, wyposażonej już w instalacje do zabaw. Teren ten oddalony jest od ruchliwych i hałaśliwych dróg. To otwarty dla każdego przez całą dobę ogród Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi Nr 5 „Mali Przyrodnicy” w Śremie, na ul. Komorowskiego 4. Lokalizacja gwarantuje łatwy dostęp do wypoczynku szerokiemu gronu użytkowników. Stwarza warunki do ruchowej aktywności dzieciom i „złapania” oddechu przez rodziców. Projekt „Przyjazny Ogród Życzliwości” w założeniu swym, służy podwyższenia standardu tego miejsca. Zwiększa bezpieczeństwo i komfort pobytu na świeżym powietrzu, stwarza przyjazne otoczenie, również ludziom niepełnosprawnym i seniorom. Środki uzyskane na realizację projektu miałyby być przeznaczone na zainstalowanie ogólnodostępnego defibrylatora AED oraz na modernizację placu zabaw.

ZWYCIĘSKI PROJEKT LOKALNY WIEJSKI - 174 520 zł
Projekt boiska piłkarskiego ze sztuczną trawą o wymiarach 33x19,7 m w Bodzyniewie. Głównym celem zadania jest popularyzacja sportu, aktywnego spędzania czasu wolnego dla dzieci i młodzieży gminy Śrem, a także poprawienie stanu zdrowia dzieci i młodzieży poprzez zajęcia ruchowe na lekcjach wychowania fizycznego oraz w czasie wolnym od zajęć, kształtowanie zamiłowania do sportu dzieci i młodzieży, upowszechnienie aktywności fizycznej wśród dzieci, kreowanie postawy - sport daje radość i zdrowie. Uzasadnieniem potrzeby realizacji projektu jest przestarzała, nie spełniająca swoich zadań nawierzchnia na boisku szkolnym. Nowe boisko w znacznym stopniu zachęci dzieci i młodzież do aktywności ruchowej nie tylko podczas zajęć w szkole,ale również w czasie wolnym od zajęć. Projekt ten będzie miał wpływ na poprawę dostępności do bazy sportowej, pozwoli na skuteczne propagowanie zdrowego stylu życia, zarówno wśród dzieci, młodzieży, jak i dorosłych mieszkańców gminy, co z kolei w dłuższej perspektywie czasowej powinno mieć swoje odzwierciedlenie w poprawie kondycji i stanu zdrowia osób korzystających z boiska, a także popularyzacji sportu wśród społeczności i rozwoju młodych talentów sportowych.

Komentarze (2)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ Mieszkaniec
Jeeest. Chociaż jeden projekt na który zagłosowałem wygrał. Mam na myśli kreatywne gry podwórkowe w czwórce
25.09.2017 14:01

~ Do redakcji
Ale widzę błąd. Dwa razy jest lista projektów lokalnych miejskich
25.09.2017 14:00
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: