Wracamy wkrótce...

Środa, 27 września 2017 (00:54), aktualizacja: 27.09.2017 (00:55)

Płonie stóg słomy

fot. Michał Ratajczyk
fot. Michał Ratajczyk
Od kilku godzin płonie stóg słomy w miejscowości Boreczek (gm. Brodnica). Na miejscu początkowo pojawiło się 5 zastępów straży pożarnej, ale stogu nie dało się już uratować. Obecnie teren pożaru jest nadzorowany przez straż pożarną, a słoma musi się wypalić, co potrwa jeszcze wiele godzin.
Zgłoszenie o pożarze stogu słomy w Boreczku nieopodal Manieczek wpłynęło do dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej w Śremie o godzinie 20:26. Na miejsce skierowanych zostało w sumie 5 samochodów gaśniczych. Niestety, gdy strażacy dotarli na miejsce pożar był już rozwinięty i objął około 400 kostek słomy. W takich sytuacjach jeśli tylko pożar nie zagraża okolicy to odstępuje się od działań gaśniczych. Obecnie teren pożaru nadzoruje zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Brodnicy, który następnie zostanie zmieniony przez inną jednostkę OSP. Łuna ognia widoczna jest z kilku kilometrów. Do całkowitego wypalenia słomy potrzeba jeszcze wielu godzin i akcja najprawdopodobniej zakończy się dopiero w środę przed południem.
Komentarze (2)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ prażanowska
słoma się poli u linczoka
01.10.2017 11:26

~ Gość
Maskra-ciekawe komu ten stóg znowu przeszkadzał
27.09.2017 04:47
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: