Wracamy wkrótce...

Poniedziałek, 30 października 2017 (10:06)

Wszystkich świętych - zmiany komunikacyjne

fot. archiwum
fot. archiwum
Przełom października i listopada to okres wzmożonego ruchu na drogach, szczególnie wokół nekropolii. Podobnie jak w poprzednich latach, drogowcy wprowadzą w Śremie sprawdzoną już organizację ruchu, jednak z niewielkimi wyjątkami. 1 listopada gmina uruchomi trzy dodatkowe autobusy kursujące na cmentarze.
Najbliższe dni będą gorącym okresem na polskich drogach. Miliony rodaków, aby odwiedzić groby swoich bliskich pokonują dziesiątki, jeśli nie setki kilometrów. Od piątku trwa już policyjna akcja „Znicz”, która ma na celu przede wszystkim zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych oraz głównych ciągach komunikacyjnych. Wkrótce wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu wokół śremskich nekropolii. Przy cmentarzu komunalny na ulicy Malczewskiego, parkowanie pojazdów będzie możliwe na parkingu żużlowym oraz w miejscach nie objętych zakazami zatrzymywania się. Z uwagi na duże zapotrzebowanie, otwarty będzie ruch obustronny drogą gruntową w kierunku II bramy Cmentarza i dalej w kierunku Psarskiego, ale dla zapewnienia przejezdności po obu stronach drogi będą ustawione zakazy zatrzymywania się oraz ograniczenie prędkości. Na drogach dojazdowych do Cmentarza -  na ulicy Grottgera i ulicy Malczewskiego będą obowiązywały obustronnie zakazy zatrzymywania się.
 
Z kolei przy cmentarzu parafialnym, na ulicach Marciniaka, Żwirowej i Fabrycznej obowiązywać będzie jeden kierunek ruchu od strony ulicy Sikorskiego w stronę torów kolejowych. Należy zwrócić uwagę na zakazy zatrzymywania się ustawione na ulicy Krętej po stronie Cmentarza. Mundurowi, w zależności od potrzeb, będą kierowali ruchem w rejonach cmentarzy. Zarówno policja jak i burmistrz Śremu apeluje do mieszkańców, aby pierwszego listopada w miarę możliwości zostawić samochód przed domem i przesiąść się do komunikacji miejskiej. Gmina przygotowała nawet trzy dodatkowe autobusy, które będą kursowały na cmentarz komunalny co pół godziny.
 
– odjazdy na Cmentarz Komunalny w cyklu wahadłowym w godzinach od ok. 9:30 do 13:30
– powroty z Cmentarza Komunalnego w cyklu wahadłowym w godzinach od ok. 10:00 do 16:00 (z przerwą w czasie trwania mszy świętej)
 
W tym roku zmieniona została trasa przejazdu dodatkowej linii. Z ulicy Piłsudskiego autobusy pojadą Mickiewicza, Powstańców Wielkopolskich, Zamenhofa, 1 Maja, Chłapowskiego, Kilińskiego, Aleją Solidarności, Chełmońskiego i Maleczewskiego. Zmiany są podyktowane rozpoczynającym się remontem ulicy Staszica. Warto podkreślić, że linie regularne będą kursowały standardową trasą według świątecznego rozkładu jazdy.

W najbliższych dniach, szczególną uwagę na swoje bezpieczeństwo powinni zwracać uwagę piesi. Coraz prędzej zapada zmrok, a widoczność osób idących drogą bez elementów odblaskowych jest ograniczona. Przypomnijmy, że od kilku lat obowiązują przepisy, na podstawie której pieszy poruszający się drogą po zmroku poza obszarem zabudowanym bez elementu odblaskowego, może zostać ukarany mandatem do 500 złotych. Dla własnego zdrowia i życia oraz portfela warto o to zadbać. 
Komentarze (2)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ OLA
powroty z Cmentarza Komunalnego w cyklu wahadłowym w godzinach od ok. 10:00 do 16:00 (z przerwą w czasie trwania mszy świętej). PIĘKNIE. Tylko Msza jeszcze sie nie skończyła a autobusy już odjechały. Nie powróciły, pozostał tylko autobus normalnie kursujący i to o 16,10
01.11.2017 20:56

~ jane z drzungli
masakra na drogach, może jednak skorzystać z komunikacji miejskiej, przecież Śrem już cały zakorkowany 31.10.2017, godz. 18.46
31.10.2017 18:46
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: