Strona główna nawigacja Wiadomości nawigacja Kierowcy skontrolowali stan swoich aut. W weekend odbyła się kolejna odsłona akcji

Piątek, 03 listopada 2017 (10:00), aktualizacja: 03.11.2017 (10:08)

Kierowcy skontrolowali stan swoich aut. W weekend odbyła się kolejna odsłona akcji

fot. archiwum
fot. archiwum
Wielu kierowców nie zastanawia się, jak przygotować auto sezonu zimowego. Zapadający coraz wcześniej zmrok i spadająca temperatura powinny skłonić właścicieli czterech kółek do sprawdzenia stanu technicznego podstawowych układów pojazdu. Od 21 lat taką możliwości daje śremianom akcja "Nie po oczach". W tym roku z bezpłatnych badań technicznych skorzystało blisko 180 kierowców.
Wspólne działania śremskiej policji i rady programu bezpieczne miasto od 21 lat odbywają się w gościnnych progach stacji diagnostycznej Romana Narożnego i Marka Duszyńskiego przy ulicy Sikorskiego. Co roku przez dwa dni diagności pracowali w pocie czoła, aby kierowcy byli widoczni na drodze i przy okazji nie oślepiali innych użytkowników dróg. Oprócz sprawdzenia ustawienia świateł, w każdym aucie skontrolowano również stan układu hamulcowego i kierowniczego. Właściciele aut mogli też skontrolować gaśnice samochodowe, które obok trójkąta ostrzegawczego, są obowiązkowym wyposażeniem każdego pojazdu.
 
- Ogółem przez dwa dni, mimo bardzo niesprzyjającej aury, w przedsięwzięciu wzięło udział 176 kierowców z całego powiatu śremskiego - informuje nadkom. Ewa Kasińska.
 
Każdy z blisko 200 skontrolowanych samochodów, wyjeżdżał ze stacji w dobrym stanie technicznym lub wymagał niewielkich napraw, głównie związanych z zawieszeniem i renowacją lamp. Osoby, które w miniony weekend odwiedziły stację diagnostyczną w przy ulicy Sikorskiego wezmą udział w losowaniu nagród, które odbędzie się w przyszłym tygodniu. 
TAGI: nie po oczach, akcja, policja
Komentarze (1)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ JAN
od kiedy w sremie sa bezplatne przeglady samochodow ,kto byl ich prekursorem, jak to sie zaczelo
14.11.2017 22:13
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: