Wracamy wkrótce...

Czwartek, 09 listopada 2017 (13:54)

Karciany wieczór w Krzyżanowie

fot. Michał Ratajczyk
fot. Michał Ratajczyk
Blisko 120 miłośnicy gier karcianych rywalizowało w sobotę podczas turnieju kopa sportowego w Krzyżanowie. Wśród najlepszych zawodników dominowali kościaniacy, a złoto zdobył Jerzy Piechowiak.
Rozgrywki w Krzyżanowie na stałe wpisały się na mapie wielkopolskich imprez w kopie sportowym. Wcześniej, w tym roku, miłośnicy gier karcianych rywalizowali na turniejach w Dolsku i Dąbrowie. W zawodach organizowanych przez sołtysia wsi Jacka Michalskiego wzięło udział 116 graczy, w tym 4 kobiety. Kop sportowy staje się coraz bardziej popularną dyscypliną, szczególnie w Wielkopolsce. Rośnie liczba turniejów, w których biorą udział doświadczeni gracze, ale miłością do kopa udaje się zarażać coraz młodszych.

W grze standardowo bierze udział 4 graczy. Gra się 16-kartową talią złożoną z asów, dam, waletów i dziesiątek w czterech kolorach. Celem gracza jest uzyskanie maksymalnej liczby punktów z rozdania. Pierwszego rozdającego karty wyznacza się poprzez losowanie. Później rozdającym jest kolejny gracz zgodnie z obrotem wskazówek zegara. Każda gra składa się z dwóch faz: licytacji i rozgrywki. W Krzyżanowie rozegrano 5 rund po 32 rozdania. Zawodnicy na koniec każdej rundy otrzymywali duże punkty w zależności od uzyskanych małych punktów.

Po podsumowaniu wyników, okazało się że najlepsi gracze reprezentuja Stowarzyszenie Kopa Sportowego z Kościana. 1 miejsce zajął Jerzy Piechowiak z wynikiem 18 dużych punktów i 141 małych. Srebro zdobył Henryk Grobelny, który zgromadził 17 dużych i 112 małych punktów. Trzeci był Mariusz Staroń z 17 dużymi punktami i 100 małymi. Wśród mieszkańców powiatu śremskiego, 9 miejsce zajął Kazimierz Stefaniak z Dolska, dwunasty był Piotr Kaczmarek ze Śremu. 15 miejsce zajął Ryszard Kunert z Brodnicy, 17. Zenon Nowaczyk ze Śremu a 19 miejscee przypadło Zbigniewowi Jakubiakowi z Manieczek. Najlepsza kobieta zajęła 28 miejsce. Była to Aneta Jędrzejczak z Krzyżanowa. 24 uczestników otrzymało nagrody, najlepsi również puchary.
Komentarze (1)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ Fabian
Elegancka imprezka :)
09.11.2017 23:14
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: