Wracamy wkrótce...

Poniedziałek, 04 grudnia 2017 (14:27), aktualizacja: 04.12.2017 (14:27)

W Dąbrowie rywalizowali miłośnicy kopa z całej Wielkopolski

fot. Patryk Kubski
fot. Patryk Kubski
Blisko 130 zawodników rywalizowało w Superpucharze Wielkopolski w kopie sportowym, który 25 listopada odbył się w Dąbrowie. W kategorii indywidualnej najlepszy był Jarosław Błaszczyk, z kolei w klasyfikacji drużynowej triumfował zespół o nazwie Górka Przyjaciele.
W minioną sobotę w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Dąbrowie odbył się Turniej Kopa Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego, która swoją siedzibę ma w Borku Wielkopolskim. Blisko 130 miłośników gier karcianych walczyło o Super Puchar Wielkopolski. Patronat nad turniejem objął oraz ufundował puchary burmistrz Śremu.

Przed rozpoczęciem turnieju Adam Lewandowski w towarzystwie Hieronima Tacki wręczyli upominki najlepszym zawodnikom Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego w 2017 roku. Łącznie upominki drużynowe otrzymało 20 zespołów, nagrodzony został też najlepszy zawodnik – Król ligi.

Po wręczeniu nagród rozpoczęła się rywalizacja o Super Puchar Wielkopolski. Tego wieczora rozegrano 5 rund w kategorii indywidualnej i drużynowej oraz par. Do rywalizacji przystąpiło 128 zawodników z 32 drużyn w tym 1 kobieta. W kategorii indywidualnej I miejsce wywalczył Jarosław Błaszczyk z Dalabuszek. Tuż za nim uplasował się Tadeusz Kryś z Jarocina i Daniel Janicki. Puchar dla najlepszej kobiety ufundowany przez sołtys wsi Dąbrowa Panią Wiolettę Napieraj oraz upominek otrzymała Elżbieta Baraniak. Upominek również otrzymał najstarszy zawodnik turnieju Leonard Majchrzak i najmłodszy Jakub Błaszczyk. W kategorii drużynowej najlepsza była drużyna Górka Przyjaciele, przed drużyną Śrem Stare Miasto, której kapitanem był Marcin Szydłowski. Na III miejscu uplasowała się drużyna Jarocin z kapitanem Edwardem Moch na czele. Najlepsze drużyny zostały uhonorowane pucharami i upominkami. W kategorii par po wyrównanej walce sportowej I miejsce zdobyli Sławomir Nowicki i Krystian Wielowiejski oraz Andrzej Kujawski i Bronisław Stachowiak.
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: