Wracamy wkrótce...

Poniedziałek, 22 stycznia 2018 (10:46), aktualizacja: 22.01.2018 (10:51)

Śremianie wybrali przejścia, które zostaną doświetlone

fot. Michał Ratajczyk
fot. Michał Ratajczyk
Cztery przy ul. Kilińskiego, trzy przy ul. Chłapowskiego, dwa przy ulicy Grunwaldzkiej i jedno przy al. Solidarności. Mieszkańcy zdecydowali, gdzie znajdą się systemy doświetlające przejścia dla pieszych. Śremianie oddali blisko 3 tysiące głosów. Inwestycja ma być zrealizowana jeszcze w pierwszej połowie roku.
Nie przy dziesięciu, a przy trzynastu przejściach dla pieszych w Śremie, zostaną zamontowane systemy poprawiające bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu. Zakończone w miniony piątek głosowanie, wyłoniło 10 lokalizacji, w których pojawią się dodatkowe latarnie. W plebiscycie wzięło udział ponad 300 osób, oddając 2800 głosów. Dodatkowe oświetlenie stanie przy czterech zebrach na ulicy Kilińskiego (skrzyżowanie z Zieloną, obok kościoła NSJ, skrzyżowanie z Moniuszki, skrzyżowanie z Komorowskiego). Śremianie zdecydowali też, że kolejne trzy systemy znajdą się na ulicy Chłapowskiego (przy kwiaciarni, przy ośrodku zdrowia oraz przy skrzyżowaniu z ulicą Komorowskiego obok SM). Z kolei dwie pary latarni doświetlą przejścia na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej-1 Maja-Zamenhofa oraz to na alei Solidarności, obok garaży.

Dodatkowo ratusz deklaruje budowę kolejnych trzech systemów na skrzyżowaniu ulicy Grunwaldzkiej i Staszica. Po zakończeniu remontu tej ostatniej, pierwszeństwo na połączeniu dróg mają mieć rowerzyści. Stąd decyzja włodarza Śremu o rozszerzeniu inwestycji o kolejne lokalizacje.

Według zapewnień burmistrza, budowa systemów doświetlających zebry, ma ruszyć w pierwszej połowie roku. Gmina wyda na ten cel co najmniej 200 tysięcy złotych.

Komentarze (4)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ Uwaga
Powinno się wymienić lampy chociaż wszytkie te w pobilżi przejść dla pieszych na ledowe.A co ważne konkretne malowanie pasów bo większości to już brak!!!Jednak kiedyś wszystko robiono lepiej teraz to wiecej wody niż farby w efekcie oszczędność ale nie na życiu ludzkim.
22.01.2018 18:04

~ nie zagłosuje!
Wybory w tym roku, to i inwestycji więcej :) :) :)
22.01.2018 17:46

~ Ja
Mikis ma rację. Ale porównując odcinek ulicy Staszica przy działkach nad jeziorem to te lampy LEDowe one świecą słabo, ale na tym remontowanym odcinku te już dają mocniejsze światło. Powinno się w całym mieście wymienić oświetlenie na LED i spokój. Takie oświetlenie jakie jest teraz to już jest przeżytek
22.01.2018 12:40

~ mikis
W przypadku ulic i przejść, na których nie pojawi się dodatkowe oświetlenie warto by pomyśleć o wymianie całego oświetlenia ulicznego na LEDy. Jak widać po ulicy Gostyńskiej - wtedy doświetlanie przejść nie jest potrzebne.
22.01.2018 11:35
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: