Wracamy wkrótce...

Poniedziałek, 22 stycznia 2018 (10:58)

Seniorka straciła 8 tysięcy złotych. Przestępcy nadal grasują w Śremie

fot. archiwum
fot. archiwum
Na nic apele policji i liczne akcje społeczne. Kolejna śremianka dała się oszukać przestępcy wykorzystującemu metodę ?na wnuczka?. Seniorka straciła ponad 8 tysięcy złotych. W internecie pojawią się informacje o kolejnych próbach okradania seniorów.
Mimo apeli policji, akcji społecznych i programów prewencyjnych, przestępcom nadal udaje się okradać starsze osoby metodą "na wnuczka". W ubiegłym tygodniu, oszukać dała się mieszkanka Śremu. Do kradzieży doszło 18 stycznia, a wszystko rozpoczęło się od telefonu do seniorki mieszkającej na starym mieście.

- Kobieta odebrała telefon i wydawało się jej, że rozmawia z synem, który przebywa obecnie w Anglii. Dzwoniący mężczyzna poinformował seniorkę, że potrącił trzy osoby na przejściu dla pieszych. Dalej już było tak, jak w wielu innych tego typu sprawach. Po telefonicznej rozmowie z udawanym „synem” do kobiety zadzwonił inny mężczyzna. Ten poinformował ją, że syn potrzebuje 20 000 złotych, aby sprawa wypadku drogowego nie trafiła do sądu. Seniorka powiedziała, że pieniądze musi wypłacić z banku, do którego się udała pozostając cały czas na linii z dzwoniącym do niej mężczyzną - informuje nadkom. Ewa Kasińska ze śremskiej policji.

Seniorka wypłaciła w banku przy ulicy Mickiewicza 8 tys. 300 złotych i zgodnie z poleceniami rozmówcy udała się na  sąsiadujący z placówką przystanek autobusowy. Tam podszedł do niej mężczyzna, któremu przekazała wypłacone pieniądze. Dopiero kiedy oszust się oddalił seniorka uświadomiła sobie, że została oszukana i wówczas powiadomiła policję.

Oszust, którego szukają śremscy detektywi ma około 50-60 lat, siwą brodę, 170-175 cm wzrostu, jest krępej budowy ciała. W dniu przestępstwa ubrany był w czarną kurtkę, czarną czapkę i ciemne spodnie.

To jednak nie koniec, bo dzień wcześniej mundurowi odebrali zgłoszenia od dwóch osób, z informacją o próbie wyłudzenia pieniędzy tą samą metodą. Prawdopodobnie to nie jedyna i nie ostatnia aktywność przestępców w regionie śremskim. W internecie pojawia się coraz więcej informacji młodych osób, których dziadkowie odebrali w ostatnich dniach podejrzane telefony. Policja apeluje, aby nie przekazywać pieniędzy nieznanym osobom, a w przypadku odebrania telefonu od podejrzanych osób, zawiadomić o tym fakcie policję.
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: