Wracamy wkrótce...

Poniedziałek, 22 stycznia 2018 (17:07)

Pościg drogami powiatu. Policjanci zatrzymali pijanego pirata po 15 kilometrach

fot. archiwum
fot. archiwum
Ponad 15 kilometrów policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie ścigali kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że mężczyzna mieszkający w gminie Brodnica był pod wpływem alkoholu. Grozi mu do 5 lat więzienia i nawet 15 lat zakazu prowadzenia pojazdów.
Noc z soboty na niedzielę. W Śremie przy ulicy Staszica, na wysokości ogrodów działkowych stacjonował patrol policji. Mundurowi próbowali zatrzymać przejeżdżający obok samochód, jednak kierowca hyundaia sonata, nie zatrzymał się. Zamiast tego gwałtownie zawrócił i zaczął uciekać w kierunku ulicy Roweckiego. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim w pościg używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Mężczyzna uciekał ulicami Chłapowskiego, Kilińskiego, Sikorskiego w kierunku Psarskiego. Po wyjeździe ze Śremu kierujący hyundaiem jechał bardzo szybko mimo tego, że było ślisko i tym samym niebezpiecznie. Stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, którzy mimo godzin nocnych pojawiali się na trasie ucieczki, popełniał wykroczenia drogowe.

Mężczyzna jechał przez Górę, Jaszkowo, Judwikowo, Esterpole i Brodniczkę. Za tą ostatnią miejscowością, skręcił gwałtownie w dukt leśny, a następnie z lasu wjechał w miedzę między polami, gdzie zawiesił samochód na wystającej kępie.
 
- Policjanci drogówki, którzy cały czas ścigali uciekiniera, ostatnie 300 metrów pokonali pieszo. W hyundaiu jednak nie zastali kierowcy. Mężczyzna uciekł, ale funkcjonariusze nie zaprzestali poszukiwań, w których już brały udział kolejne policyjne patrole. Ostatecznie policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, około godz. 05.50, zatrzymali 43-letniego nieodpowiedzialnego kierowcę na terenie wioski w gminie Brodnica, w miejscu jego zamieszkania. Mężczyzna był w stanie po użyciu alkoholu. Został mu też pobrana krew do badań - informuje nadkom. Ewa Kasińska ze śremskiej policji.
 
W sumie uciekiniera ścigały 3 radiowozy. Mężczyzna jest już znany śremskiej policji, bowiem w przeszłości był notowany w sprawach narkotykowych. Za swój najnowszy występek 43-latek stanie przed sądem. W czerwcu 2017 roku  zaostrzono przepisy i od tego czasu nieodpowiedzialni kierowcy, którzy nie zatrzymują się do kontroli drogowej popełniają przestępstwo, a nie wykroczenie. Grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Poza tym sąd obligatoryjnie teraz orzeka w takich przypadkach zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat, jednak nie krócej niż na rok.
Komentarze (9)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ antek
ooooooooooooooooooo
27.01.2018 10:49

~ kuczer
Karać bandytów karać bezlitośnie To oni niosą śmierć sobie i postronnym.
26.01.2018 21:44

~ J -54
Do ASA Na podstawi przepisów obowiązujących od 01.06.2017 r. za niezatrzymanie do kontroli drogowej sąd może orzec karę od 3 miesięcy do 5 lat.
26.01.2018 14:25

~ AS
Nie może odpowiadać za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu ponieważ został zatrzymany kilka godzin po pościgu. Z punktu procesowego niemożliwym jest udowodnienie prowadzenia auta pod wpływem. Należy założyć, że prowadził trzeźwy i ewentualnie wypił później.
25.01.2018 15:08

~ mama Jasia
Był tak roztrzęsiony całą akcją, że musiał się napić. O tak ma.
25.01.2018 04:51

~ Leśniczy
To była sarna za kółkiem. Jak się zatrzymała w polu to pochycała w kierunku swojej polany w lesie i tam się najebała ze zmęczenia :))))))
22.01.2018 20:22

~ jane z drzungli
badania retrospektywne rozwieją wątpliwości, co do czasu spożycia alkoholu, a samo niezatrzymanie się do kontroli jest występkiem czyli przestęsptwem
22.01.2018 19:19

~ Leśniczy
To była sarna za kółkiem. Jak się zatrzymała w polu to pochycała w kierunku swojej polany w lesie i tam się najebała ze zmęczenia :))))))
22.01.2018 18:20

~ To byl ja!
Niekoniecznie byl pijany uciekajac. Pierdolenie o szopenie. Mozecie sobie gdybac czy byl najebany czy nie.
22.01.2018 17:29
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: