Wracamy wkrótce...

Czwartek, 25 stycznia 2018 (08:35), aktualizacja: 25.01.2018 (08:36)

Kulturka w brazylijskich rytmach

fot. Śremski Ośrodek Kultury
fot. Śremski Ośrodek Kultury
Ponad pół tysiąca dzieci ze śremskich szkół podstawowych wzięły udział w spotkaniu z kulturą. Comiesięczne animacje w wykonaniu poznańskiej "Kulturki" odbywają się w sali Spółdzielni Mieszkaniowej.
W minioną środę, w sali widowiskowej Spółdzielni Mieszkaniowej odbyło się kolejne spotkanie edukacyjne „Kulturka i wszystko gra”, organizowane przez Śremski Ośrodek Kultury. Zajęcia dla dzieci szkół podstawowych mają już wieloletnią tradycję. Niegdyś "Artystyczny kogel mogel", a dziś spotkania z kulturą odbywają się regularnie, co miesiąc. Uczestniczy w nich ponad 600 dzieci nauczania początkowego z dwóch śremskich szkół – czwórki i szóstki. Styczniowe spotkanie z muzyką poświęcone było tańcowi i walce. Artyści "Teatru Kulturka" zabrali uczestników w podróż do Brazylii, podczas której zaprezentowali m.in. pokaz sztuki walki Capoeira w rytmach brazylijskiej muzyki oraz pokazali jak wygląda zabawa karnawałowa w Rio de Janeiro. Dzieci z uśmiechem na twarzy dołączyły do zabawy tanecznej. 
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: