Strona główna nawigacja Wiadomości nawigacja Tragiczny wypadek w Odlewni

Piątek, 09 lutego 2018 (14:48), aktualizacja: 09.02.2018 (14:49)

Tragiczny wypadek w Odlewni

fot. archiwum/Michał Ratajczyk
fot. archiwum/Michał Ratajczyk
W czwartek wieczorem doszło do wypadku w Odlewni Żeliwa. Jedna z maszyn przygniotła klatkę piersiową mężczyzny. Z pomocą pospieszyli pracownicy, strażacy i zespół ratownictwa medycznego. Niestety 51-letni pracownik poniósł śmierć na miejscu.
Zgłoszenie o wypadku na terenie zakładu dyspozytor Państwowego Ratownictwa Medycznego przyjął około godziny 20:20. Informacja została przekazana także do straży pożarnej oraz policji, a na miejsce pospieszył zespół ratownictwa medycznego, 3 zastępy straży pożarnej oraz policjanci Wydziału Kryminalnego. Niestety pomimo natychmiastowej pomocy mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Jak informuje oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Śremie, nadkom. Ewa Kasińska - "Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 51-letni mieszkaniec Śremu, będący pracownikiem firmy, dokonywał naprawy urządzenia na terenie zakładu i został przygnieciony przez element naprawianego urządzenia. Mężczyzna zmarł w wyniku poniesionych obrażeń ciała."

Obecnie sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Śremie. O zdarzeniu poinformowana została także Państwowa Inspekcja Pracy. Ciało mężczyzyny przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej w Poznaniu.

Komentarze (3)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ JAM B
w tej odlewni sporo osob stracilo zycie CZESC ICH PAMIECI
16.02.2018 11:59

~ Marion
Znałem godz i był dobrym człowiekiem, ojcem to co się stało to szok dla nas wszystkich.Zawsze będzie w naszych sercach
09.02.2018 20:07

~ Roman
????
09.02.2018 15:12
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: