PIT online. - Śrem - lokalny serwis informacyjny - informacje ze Śremu, co dzieje się w mieście, firmy ze Śremu, galerie zdjęć, ogłoszenia drobne, informator" /> Czy wiesz, że płacisz za to wszystko? - iśrem.pl - Śrem, informacje, ogłoszenia, informator
Strona główna nawigacja Wiadomości nawigacja Czy wiesz, że płacisz za to wszystko?

Poniedziałek, 12 lutego 2018 (12:21), aktualizacja: 12.02.2018 (19:28)

Czy wiesz, że płacisz za to wszystko?

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Podczas corocznego wypełniania i wysyłania deklaracji podatkowej niejednego Polaka nachodzi refleksja: ?co się właściwie dzieje z moimi pieniędzmi, skoro na wszystko wciąż brakuje??. To prawda ? wciąż są i pewnie zawsze będą niedostatki. Braki w służbie zdrowia, niskie renty i emerytury, żenująco niskie płace w wielu urzędach i instytucjach państwowych (no, może z wyłączeniem centralnych) itp. I to wszystko mimo że płacimy tyle, ile państwo poprzez fiskusa od nas żąda. Ułatwia to program PIT online.
Płacisz wziętym adwokatom
Uruchamiając program PIT online, niejeden podatnik nie wie na przykład, że jego pieniądze mogą trafić do kieszeni bogatego adwokata. Tak: w ramach tzw. ochrony praw i interesów Skarbu Państwa angażowane są renomowane kancelarie prawne, które reprezentują państwo przed sądami. Nie robią tego prawnicy zatrudnieni w urzędach i instytucjach, ale adwokaci z prywatnych kancelarii. 
 
Kto będzie wypełniał PIT 2017 online, nie weźmie też zapewne pod uwagę, że z jego podatku finansowane są rozmaite związki sportowe. Jednym to odpowiada, innym niekoniecznie: nie wszyscy jesteśmy fanami sportu, zwłaszcza zaś dyscyplin, w których Polacy nie odnoszą żadnych sukcesów międzynarodowych. Mało kogo interesuje też sport niepełnosprawnych, a i ten jest z podatków dofinansowywany. 
 
Finansujesz uroczystości i obchody
„Rozlicz PIT przez internet”, słyszy ten i ów. I gdy wypełnia rubryki w komputerowym programie, raczej nie myśli o tym, że za jego pieniądze odbywać się będą niezliczone uroczystości i obchody. Dostojnicy będą składać wieńce i kwiaty, przemawiać, modlić się, żołnierze wystrzelą ileś ślepych naboi – a to wszystko kosztuje i wszyscy za to płacimy, czy nam się to podoba, czy nie. 
 
Płacisz skrzypkom i uchodźcom
Niewielu Polaków odwiedza filharmonie. Nic więc dziwnego, że ich działalność trzeba dofinansowywać z budżetu państwa. Kto zatem, pokonując lenistwo, powie sobie „rozlicz PIT online”, zadba tym samym m.in. o płace skrzypków i wiolonczelistek, których nigdy w życiu nie posłucha.
 
Polacy są bardzo podzieleni w kwestii uchodźców, ale jedno ich łączy: wszyscy podatnicy finansują ich obsługę i wszelkie udogodnienia, jakie czekają w Polsce na przybyszów z zagranicy. Ktoś przecież musi płacić za ośrodki pobytowe, przejazdy czy zasiłki szkolne. 
 
Nie ma chyba państwa, w którym podatnicy byliby całkowicie zadowoleni z tego, jak wydawane są ich pieniądze. „Gdyby to ode mnie zależało…”, myśli sobie niejeden podatnik na całym świecie, także w Polsce. Niczego lepszego jednak nie wymyślono, zatem najlepiej jest chyba szybo wypełnić i wysłać deklarację podatkową. 
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: