Strona główna nawigacja Wiadomości nawigacja Szkoła specjalna z nowym skrzydłem

Piątek, 16 lutego 2018 (21:13), aktualizacja: 16.02.2018 (21:13)

Szkoła specjalna z nowym skrzydłem

fot. Patryk Kubski
fot. Patryk Kubski
Uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół Specjalnych w Śremie mogą już korzystać z nowego skrzydła. Placówka wymagała rozbudowy od wielu lat, jednak dopiero w tej kadencji samorządu, plany udało się przekuć w rzeczywistość. Starostwo Powiatowe wydało na inwestycje tylko 100 tysięcy, a pozostałe 560 tysięcy złotych, pozyskało ze środków unijnych.
To co nie udało się przez kilka lat, zostało zrobione w zaledwie 5 miesięcy. Tyle właśnie trwała rozbudowa Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej o dodatkowy budynek. Obiekt o powierzchni użytkowej przekraczającej 135 m2 powstał obok istniejącego od ponad 100 lat budynku i został doskonale wkomponowany. Właściwie nie widać, że nowa część została dobudowana. Inwestycja rozpoczęła się w wakacje, a z nowych pomieszczeń, uczniowie mogą korzystać od 2 stycznia. 
 
Od początku istnienia, szkoła specjalna, działa w budynku przy ulicy Piłsudskiego. Ponad stuletni budynek powoli stawał się zbyt ciasny, dlatego od lat mówiło się o potrzebie jego rozbudowy. Dopiero w ubiegłym roku plany udało się przekuć w rzeczywistość. W nowym budynku znalazły się cztery sale lekcyjne oraz toalety. Obie części - nową i starą - połączono przeszklonym łącznikiem.

Choć inwestycja spora, to koszty jakie poniósł powiat, były niewielkie. Wiosną ubiegłego roku, starostwo otrzymało dofinansowanie ze środków unijnych. Inwestycja pochłonęła 660 tysięcy złotych, a 560 tysięcy pochodziło ze środków Wielkopolskiego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. W tej sumie znalazły się również pieniądze na wyposażenie sal lekcyjnych w meble oraz sprzęt komputerowy i multimedialny. Co więcej, wkrótce ruszy realizacja projektu miękkiego wartego 215 tysięcy  złotych. Obejmie on 20 nauczycieli i 45 uczniów.
 
Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Śremie jest jedyną w powiecie śremskim placówką kształcenia specjalnego, w której uczą się dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną każdego stopnia, w tym z zespołami genetycznymi. Szkoła istnieje od 40 lat.
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: