Wracamy wkrótce...

Wtorek, 20 lutego 2018 (09:50), aktualizacja: 20.02.2018 (10:42)

Gnają na potęgę. 6 osób straciło prawo jazdy

fot. Policja / archiwum
fot. Policja / archiwum
Wkrótce miną 3 lata obowiązywania przepisów, zgodnie z którymi, policjanci mogą odbierać prawa jazdy osobom przekraczającym prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Po miesiącach spokoju, w ciągu zaledwie 11 dni, śremska drogówka zatrzymała dokumenty uprawniające do prowadzenia pojazdów aż 6 osobom.
8 lutego w Mełpinie policjanci drogówki zatrzymali prawo jazdy 22-letniemu mieszkańcowi powiatu śremskiego. Mężczyzna pędził w terenie zabudowanym 108 km/h. Następnego dnia w Borgowie, funkcjonariusze odebrali plastikowy dokument 34-letniemu mieszkańcowi powiatu poznańskiego, który jechał 61 km/h za szybko. Z kolei 12 lutego w Małachowie uprawnienia stracił 41-letni mieszkaniec naszego powiatu, jadący 108 km/h w terenie zabudowanym. Dwa dni później w Wyrzece wpadł kierowca z Niemiec. 52-letni mężczyzna pędził przez wieś z prędkością 106 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h.

Wszyscy zatrzymani przez drogówkę kierowcy stracili prawa jazdy na 3 miesiące. To jednak nie jedyna karta. Każdy z nich musi zapłacić mandat karny w wysokości 400 złotych. Konto polskich kierowcy zostało obciążone 10 punktami karnymi. 
W przeciągu kilku ostatnich dni, śremscy policjanci ujawnili aż 6 kierowców, który nie zważając na bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego pędził w terenie zabudowanym ponad 100 km/h.

Kolejny kierowca wpadł w weekend w Psarskiem, jednak przekroczenie prędkości to nie jedyne jego przewinienie. W organizmie mężczyzny znajdował się alkohol. Z kolei w poniedziałek prawo jazdy stracił kierowca, który pędził o ponad 50 km/h za szybko w terenie zabudowanym w Borgowie.

Funkcjonariusze przypominają, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach. Większości zdarzeń drogowych można by uniknąć, gdyby kierowcy przestrzegali ograniczeń prędkości wynikających z przepisów i znaków drogowych. 
Mundurowi cały czas ponawiają apele o rozwagę i szczególną ostrożność na drogach.
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: