Strona główna nawigacja Wiadomości nawigacja Płonie stóg słomy

Czwartek, 22 lutego 2018 (01:46)

Płonie stóg słomy

fot. Michał Ratajczyk
fot. Michał Ratajczyk
Kilkanaście minut po godzinie 21 straż pożarną powiadomiono o pożarze stogu balotów słomy w pobliżu Manieczek. Do akcji wysłane zostało 5 zastępów. Baloty wciąż płoną i akcja najprawdopodobniej potrwa do godzin południowych. Łunę widać z kilku kilometrów.
Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze stogu balotów słomy na polu pomiędzy Manieczkami a Szymanowem w środowy wieczór. Na miejsce skierowane zostały zastępy JRG Śrem, OSP Brodnica i OSP Żabno. Gdy pierwszy samochód gaśniczy pojawił się na miejscu, ogień obejmował już 1/4 stogu. Strażacy podjęli próbę uratowania przynajmniej części balotów, jednak w pierwszej fazie akcji zdani byli tylko na własne siły, co utrudniało rozebranie stogu. Dopiero później na miejscu pojawił się ciężki sprzęt rolniczy, dzięki któremu kilkadziesiąt balotów udało się uratować. Niestety pożar w tym momencie trawił już większość składowanej na polu słomy.

Obecnie teren pożaru jest nadzorowany przez zastęp OSP Brodnica, a płonąca słoma będzie wypalać się jeszcze przez wiele godzin.
Komentarze (1)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ abc
Czyżby znowu podpalenie ......smutne .
22.02.2018 15:53
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: