Wracamy wkrótce...

Piątek, 23 lutego 2018 (11:28)

Pożar na Łazienkowej. Zwarcie instalacji w przestrzeni międzystropowej

fot. Patryk Kubski
fot. Patryk Kubski
W czwartek wieczorem strażacy do pożaru przestrzeni międzystropowej budynku parterowego przy ulicy Łazienkowej w Śremie. Zgłoszenie wpłynęło od mieszkańców sąsiedniej kamienicy, którzy zauważyli dym unoszący się nad dachem parterowego budynku. Na miejscu pracowały trzy zastępy straży pożarnej.
W czwartek wieczorem, około godziny 18:00, śremscy strażacy odebrali zgłoszenie o dymie wydobywającym się z przestrzeni międzystropowej budynku parterowego przy ulicy Łazienkowej. To zabudowania znajdujące się bezpośrednio przy moście im. Daniela Kęszyckiego. Zgłoszenie wpłynęło od mieszkańców sąsiedniej kamienicy, którzy zauważyli dym unoszący się nad dachem parterowego budynku.

Choć zgłoszenie brzmiało poważnie, to na miejscu okazało się, że ogień objął bardzo małą, ale trudno dostępną przestrzeń. Strażacy ewakuowali kilka osób, Ukraińców mieszkających w sąsiednim budynku. Nikomu nic się nie stało. Według informacji przekazanych przez dowódcę ratowników, ogień wybuchł w pomieszczeniu biurowym przy warsztacie, najprawdopodobniej w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej. Aby dostać się do miejsca pożaru, konieczne było rozebranie część konstrukcji stropu. Część działań prowadzono z podnośnika koszowego.

Na miejscu pracowały dwa zastępy straży pożarnej z JRG Śrem oraz jeden zastęp ochotników z Chrząstowa. Działania zakończono po ponad godzinie. 
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: