Wracamy wkrótce...

Piątek, 23 lutego 2018 (16:31), aktualizacja: 23.02.2018 (16:32)

Policjanci zatrzymali podejrzewanego o oszustwo

fot. Patryk Kubski
fot. Patryk Kubski
Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 59-letni mężczyzna, który jest podejrzewany o oszustwo starszej mieszkanki Jezioran. W połowie stycznia kobieta padła ofiarą kradzieży metodą "na wnuczka" i straciła ponad 8 tysięcy złotych. Mężczyzna częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów.
Powracamy do sprawy sprzed ponad miesiąca. 18 stycznia, śremscy policjanci otrzymali niepokojący telefon od starszej mieszkanki Jezioran. Okazało się, że śremianka została oszukana metodą na wnuczka, tracąc ponad 8 tys. złotych. Wszystko rozegrało się tego samego dnia przed południem.

- Kobieta odebrała telefon i wydawało się jej, że rozmawia z synem, który przebywa obecnie w Anglii. Dzwoniący mężczyzna poinformował seniorkę, że potrącił trzy osoby na przejściu dla pieszych. Dalej już było tak, jak w wielu innych tego typu sprawach. Po telefonicznej rozmowie z udawanym „synem” do kobiety zadzwonił inny mężczyzna. Ten poinformował ją, że syn potrzebuje 20 000 złotych, aby sprawa wypadku drogowego nie trafiła do sądu. Seniorka powiedziała, że pieniądze musi wypłacić z banku, do którego się udała pozostając cały czas na linii z dzwoniącym do niej mężczyzną - mówiła wtedy nadkom. Ewa Kasińska ze śremskiej policji.

Seniorka zgodnie z instrukcją udała się do banku przy ulicy Mickiewicza, mimo że inna placówka znajduje się bliżej jej miejsca zamieszkania. Kobieta cały czas pna linii z dzwoniącym do niej mężczyzną. Wypłacone pieniądze - 8 300 złotych - przekazała zgodnie z poleceniami na przystanku autobusowym przy tej samej ulicy. Od ponad miesiąca śremscy kryminalni poszukiwali starszego mężczyzny z siwą brodą. Udało się go zatrzymać dwa dni temu.

- Prowadzona praca operacyjna funkcjonariuszy, którym pomógł też zabezpieczony monitoring, doprowadziła do ustalenia jednego z podejrzanych o oszustwo i 22 lutego br. kryminalni w miejscu zamieszkania zatrzymali 59-letniego mieszkańca Mosiny. Mężczyzna jest podejrzany o to, że działając wspólnie i w porozumieniu z inną osobą wyłudził od seniorki 8 300 złotych i usiłował wyłudzić od kolejnej starszej Pani 40 tys. złotych - informuje nadkom. Ewa Kasińska.

Mężczyzna przyznaje się tylko do pierwszego z zarzutów. Policja podejrzewa, że ten sam mężczyzna stoi za próbą wyłudzenia pieniędzy, do której doszło dzień wcześniej, a więc 17 stycznia. Oszuści wykorzystując taką samą legendę usiłowali wyłudzić 40 tys. złotych od innej mieszkanki Jezioran, ale ta była ostrożna i nie dała się oszukać. Zatrzymany 59-latek usłyszał dwa zarzuty i został przesłuchany. W piątek po południu, na wniosek Policji i prokuratury, sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: