Wracamy wkrótce...

Środa, 07 marca 2018 (11:27), aktualizacja: 07.03.2018 (11:28)

Śremski Ośrodek Kultury nie ma dyrektora. Ewa Kaźmierczak odwołana

fot. archiwum
fot. archiwum
Ewa Kaźmierczak nie jest już dyrektorem Śremskiego Ośrodka Kultury. Decyzję o jej odwołaniu podjął w poniedziałek burmistrz Śremu Adam Lewandowski. Kaźmierczak nie pracowała w ŚOKu od początku ubiegłorocznych wakacji.
5 marca, po ponad 10 latach pracy, Ewa Kaźmierczak została odwołana z funkcji dyrektora Śremskiego Ośrodka Kultury. Decyzję o rozwiązaniu umowy z szefową gminnej instytucji kultury podjął w poniedziałek burmistrz Śremu Adam Lewandowski. Jak czytamy z zarządzeniu, "odwołanie jest równoznaczne z rozwiązaniem umowy o pracę bez wypowiedzenia. Przyczyną odwołania jest choroba trwale uniemożliwiająca wykonywanie obowiązków". Burmistrz dodaje, że była dyrektor nie otrzyma odprawy.
 
Ewa Kaźmierczak nie była obecna w pracy od ubiegłorocznych wakacji. Najpierw miała dwumiesięczny urlop w okresie największej działalności ŚOKu, co spowodowało wiele kontrowersji. W pracy miała pojawić się 1 września. Kilka dni później poinformowano o tym, że dyrektor przybywa na zwolnieniu lekarskim. Termin ostatniego minął w ubiegłym tygodniu. W piątek Ewa Kaźmierczak nie pojawiła się w pracy. Przypomnijmy, że jeszcze pięć lat temu, Adam Lewandowski wydał zarządzenie, w którym określił datę końca trwania nowej umowy pani dyrektor na 8 stycznia 2020 roku.
 
Jak deklaruje włodarz Śremu, postępowanie konkursowe zostanie ogłoszone w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Do tego czasu ośrodkiem będzie kierował pracownik pełniący obowiązki dyrektora od kilku miesięcy. Obecne przepisy pozwalają, zatrudniać szefów instytucji kultury bez ogłaszania konkursu, jednak tylko na czas określony. Do tej pory szefowa ośrodka kultury w Śremie zarabiała miesięcznie 6 tysięcy złotych brutto.
Komentarze (4)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ R
Ja dziękuję Pani za całokształt była Pani najlepsza na pewno ta młodzież Pani nie zamieni. Nieraz nie ma co pracować dla idei i się męczyć. Trzymamy kciuki. I może będziemy kiedyś współpracować z mega talentem. Odezwiemy się.????????
25.03.2018 22:45

~ R
Ja dziękuję Pani za całokształt była Pani najlepsza na pewno ta młodzież Pani nie zamieni. Nieraz nie ma co pracować dla idei i się męczyć. Trzymamy kciuki. I może będziemy kiedyś współpracować z mega talentem. Odezwiemy się.????????
25.03.2018 21:07

~ edek
No i bardzo dobrze. Teraz tylko czekać na kogoś kto faktycznie ruszy kulturę u nas w Śremie.
09.03.2018 08:21

~ Michał W
Nie wiecie co się dzieje z Panią Ewą? A nazwa Holiday Park&Resort mówi wam coś? To luksusowe obiekty nad morzem pana Piotra Ś. (docelowo mają powstać w KAŻDYM większym mieście nad Bałtykiem) i to właśnie tam Pani Ewa podjęła nową prace. Nic dziwnego na pewno zarabia tam znacznie lepiej niż w ŚOK-u:) Do tego jeździ nowiutkim białym mercedesem:)
07.03.2018 14:30
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: