Wracamy wkrótce...

Niedziela, 25 marca 2018 (21:18), aktualizacja: 25.03.2018 (21:19)

Wieczór z nocnymi drapieżnikami

fot. Michał Ratajczyk
fot. Michał Ratajczyk
W sobotę, 24 marca Zespół Szkół Rolniczych w Grzybnie włączył się w ogólnopolską akcję pod hasłem "Noc sów". Wszyscy przybyli tego wieczoru do sali gimnastycznej szkoły mieli okazję spotkać żywe sowy, a także zapoznać się ze zwyczajami i specyfiką tych nietypowych ptaków.
Zespół Szkół Rolniczych w Grzybnie po raz kolejny włączył się w akcję Noc Sów zapraszając na bliskie spotkanie z tymi drapieżnikami. W sobotni wieczór w sali gimnastycznej szkoły zebrała się spora grupa chętnych poznać bliżej sowy. Na wieczorne wydarzenie przybyli państwo Szymczak, którzy na codzień prowadzą Sokolnictwo Ptasior w Mosinie. To dzięki nim w sali pojawiły się dwa gatunki sów - puchacz oraz puszczyk. Sokolnicy chętnie odpowiadali na pytania, które szczególnie licznie padały ze strony najmłodszej części publiki. Później każdy chętny miał okazję sfotografować się z ptakami. W drugiej części spotkania lekarz weterynarii Michał Gruss przedstawił wykład na temat sów i równie chętnie odpowiadał na pytania publiczności.
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: