Wracamy wkrótce...

Wtorek, 10 kwietnia 2018 (17:00)

Ulica Staszica częściowo zamknięta. Na Kilińskiego tworzą się ogromne korki

fot. Patryk Kubski
fot. Patryk Kubski
Do końca tygodnia potrwa naprawa uszkodzonej kanalizacji deszczowej na ulicy Staszica. Prace prowadzone są od dwóch tygodni. Obecnie wyłączony jest odcinek od ulicy Komorowskiego do Kilińskiego. Na tej ostatniej tworzą się ogromne korki. Miasto nie informowało o planowanych zmianach w organizacji ruchu.
Od ponad dwóch tygodni, kierowcy korzystający z gminnego odcinka ulicy Staszica w Śremie muszą liczyć się z utrudnieniami. Od tego czasu, jezdnia fragmentami jest wyłączona z ruchu. Drogowcy naprawiają uszkodzoną infrastrukturę podziemną. Chodzi o studzienki kanalizacji deszczowej oraz rury je łączące. Tzw. mała obwodnica powstała na przełomie XX i XXI wieku. Po blisko 20 latach, część materiałów wykorzystanych przy jej budowie, uległa zniszczeniu. 
 
Prace przy naprawie kanalizacji deszczowej zbliżają się ku końcowi, ale dopiero teraz znacząco odbijają się na płynności ruchu w mieście. Część kierowców wjeżdżających do miasta od strony Leszna, omijała zakorkowane skrzyżowanie przy kościele oraz rondo właśnie ulicą Staszica. Teraz pojazdy obligatoryjnie muszą dojechać do skrzyżowania z ulicą Chłapowskiego lub ronda Jana Pawła II, przez co kolejka pojazdów znacznie się wydłużyła. Korki sięgające ulicy Jeziornej tworzą się również poza godzinami szczytu. Remont był jak najbardziej potrzebny, jednak ani wykonawca, ani inwestor nie poinformowali kierowców o zmianie organizacji ruchu.

Inwestycja pochłonie około 80 tysięcy złotych.
Komentarze (5)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ Ja
W pełni zgadzam się z mobilkiem, ci którzy projektowali drogi w Śremie chyba nie mają prawa jazdy. W Każdym razie na pewno nie mają na ten temat pojęcia. Brak miejsc parkingowych to już totalna porażka, np. ulice Roweckiego i Okulickiego. Rada dla projektantów: wybudujcie jeszcze więcej placów zabaw pomiędzy blokami i posadźcie więcej drzew i krzewów, to za kilka lat będziecie mieli to wszystko elegancko porozjeżdżane. Ludzie już teraz nie mają gdzie parkować, a samochodów będzie coraz więcej.
15.04.2018 18:07

~ mobilek
Kto projektował parkingi przy pływalni na ul Staszica? Zamiast zrobić jeden konkretny parking zrobiono śmieszne zatoczki przy drodze wojewódzkiej. Jest to bardzo niebezpieczne. Chyba projektował to ktoś kto nie ma prawa jady albo jakiś krewniak panującego. Na pewno nie zabezpiecza wymaganej ilości miejsc parkingowych. Kolejne miejsce na ulicy Grunwaldzkiej przy kościele. Brakuje miejsc parkingowych. Wierni przyjeżdżają i parkują na trawnikach lub wzdłuż ulicy. Mandaty aż się proszą. Ruch utrudniony. Nie wykonane prawo skręty na rondach co opóźnia ruch. Podsumowując: należy się czerwona kartka dla radnych i burmistrza Śremu za komunikację.
11.04.2018 18:42

~ kierowca
Pod względem komunikacyjnym Śrem to najgorsze miasto w Polsce!
11.04.2018 14:27

~ Romi
Rok temu naprawiano ul. Kilińskiego i puszczono ruch pojazdów ciężarowych przez małą obwodnicę nieprzystosowaną do takich dużych pojazdów. W efekcie po naprawie jednej ulicy zostały pozarywane studzienki w drugiej ulicy. Teraz tłumaczy się że studzienki zostały zniszczone przez wieloletnie użytkowanie obwodnicy. Szkoda, że my musimy za to wszyscy zapłacić. Panowie fachowcy aby sie pospieszyć ciężko pracowali nawet w minioną niedzielę, niestety w tygodniu pracują tylko na jedną zmianę - totalny absurd. W Niemczech praca trwała by przez 24h na dobę ale my jesteśmy w Polsce i musimy stać w korkach........
10.04.2018 22:17

~ ja
W godzinach szczytu wyjechać z os. Helenki to już wcześniej było trudno , a teraz to jakaś masakra!
10.04.2018 18:24
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: