Wracamy wkrótce...

Czwartek, 12 kwietnia 2018 (21:32), aktualizacja: 12.04.2018 (21:37)

Śmierć na drodze. Młoda kobieta zginęła po zderzeniu z ciężarówką

fot. Michał Czubak / Tydzień Ziemi Śremskiej
fot. Michał Czubak / Tydzień Ziemi Śremskiej
Dziś rano, na drodze powiatowej łączącej Błociszewo z Donatowem (pow. kościański), doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Na miejscu zginęła 26-letnia kobieta. Na prostym odcinku drogi zderzył się osobowy citroen oraz ciężarówka przewożąca mleko. Zdaniem policji, przed wypadkiem, kobieta uderzyła w sarnę przebiegającą przez jezdnię.
W czwartek, tuż przed 5 rano, na drodze powiatowej łączącej Błociszewo (gm. Śrem) z Donatowem (gm. Czempiń), doszło do tragicznego w skutkach wypadku, w którym zginęła 26-letnia kobieta. Na prostym odcinku drogi zderzył się osobowy citroen oraz ciężarówka przewożąca mleko.

- Jak wstępnie ustalili policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia, kierująca Citroenem C4, 26-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego, jadąc od strony Donatowa w kierunku Błociszewa, na prostym odcinku drogi, uderzyła w przebiegającą przez drogę sarnę, zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem ciężarowym marki Star, którym kierował 64-letni mieszkaniec powiatu śremskiego. Kobieta poniosła śmierć na miejscu. Kierujący ciężarówką był trzeźwy, z obrażeniami ciała trafił do szpitala - informuje nadkom. Ewa Kasińska ze śremskiej policji.

Na polecenie prokuratora zwłoki przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej w Poznaniu. Pojazdy uczestniczące w wypadku, w tym kompletnie zniszczonego citroena, zabezpieczyła pomoc drogowa. Obecnie wszelkie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia badają policjanci Wydziału Kryminalnego prowadząc czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Śremie.
 
Do wypadku doszło na granicy powiatów, dlatego na miejsce zadysponowano strażaków ze Śremu i Kościana oraz ochotników z Czempinia, Żabna, Turwi. 
Komentarze (3)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ Ja
To trzeba jeździć ostrożnie i powoli i do tragedii by nie doszło
13.04.2018 14:44

~ ILONA
Wyrazy współczucia dla rodziny...Jezdziłam ta droga przez dwa lata i powiem tak bardzo duża ilosc zwierzat przebiegająca przez jezdnię.Linia pojedyńcza przerywana powiat kościański na tym odcinku posiada powiat Śremski czyli w połowie drogi z Donatowa do Błociszewa niestety NIE aż do samego Śremu porażka jeżdżąc tam w warunkach zimowych czy też we mgle jak prawie nic nie widac to koszmar!!!!
13.04.2018 07:17

~ Ja
Z tego co mi wiadomo sarna leżała na drodze martwa co najmniej pół godziny przed wypadkiem
12.04.2018 22:29
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: