Wracamy wkrótce...

Poniedziałek, 14 maja 2018 (11:35), aktualizacja: 15.05.2018 (11:20)

Kolejny pożar w Zbrudzewie

fot. OSP KSRG Pysząca
fot. OSP KSRG Pysząca
W poniedziałek nad ranem doszło do kolejnego pożaru w kompleksie leśnym w Zbrudzewie. Tym razem ogień objął ściółkę leśną na powierzchni niespełna hektara, w innym miejscu niż tydzień temu.
Dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Śremie otrzymał zgłoszenie o pożarze lasu o godzinie 4:08. Na miejsce niezwłocznie wyruszył ciężki wóz bojowy ze Śremu, a także samochody gaśnicze z jednostek OSP z Niesłabina i Pyszącej.

Pierwsi w Zbrudzewie pojawili się strażacy z Niesłabina, którzy zostali poprowadzeni do miejsca pożaru przez leśnika. Jak się okazało ogień objął ściółkę leśną na powierzchni około 0,7 ha i nie rozprzestrzenia się zbyt szybko. Po dotarciu zastępów ze Śremu i Pyszącej zdecydowano o zadysponowaniu kolejnego ciężkiego samochodu gaśniczego z uwagi na konieczność przelania pogorzeliska. Do działań wyruszyli druhowie z OSP Chrząstowo. Akcję zakończono po pięciu godzinach.

Groźny pożar lasu

Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: