Wracamy wkrótce...

Czwartek, 17 maja 2018 (14:06), aktualizacja: 17.05.2018 (14:07)

Regaty na otwarcie sezonu

fot. Patryk Kubski
fot. Patryk Kubski
Wiatr nie sprzyjał żeglarzom podczas regat otwierających sezon na Jeziorze Grzymisławskim w Śremie. Ostatecznie, spośród 6 załóg, najlepsi okazali się Iwona i Piotr Klepaccy na Sagicie.
Jachty wszystkich klas mogły wziąć udział w regatach z okazji rozpoczęcia sezonu żeglarskiego w Śremie. Zawody zorganizował Klub Żeglarski Odlewnik, który od blisko 50 lat działa nad Jeziorem Grzymisławskim. W sobotnie przedpołudnie wiatru było jak na lekarstwo. O godzinie 10, czyli w momencie zbiórki załóg, podmuchy były ledwo odczuwalne. Z tego powodu, start regat przesunięto o ponad godzinę i wzięło w nich udział zaledwie 6 jachtów. Żeglarze mieli do pokonania jeden bieg po pętli między plażą miejską, a Grzymysławiem.

Od samego początku na prowadzenie wysunęła się Omega 673 sterowana przez Waldemara Nowickiego, dla której warunki były najbardziej sprzyjające. Z czasem wiatr nabrał prędkości i tuż przed ostatnią boją omegę wyprzedziła Sagita, a chwilę później także Stona. Ostatecznie linię mety jako pierwsza przekroczył jacht Iwony i Piotra Klepackich. Drugi dźwięk dzwona zabrzmiał dla Hanki i Jacka Wencka oraz Eugeniusza Sikory, którzy płynęli Stoną. Trzecie miejsce zajęli Waldemar Nowicki i Ryszard Kościelniak na omedze. Kolejne lokaty zajęli Marek Cieślak i Ryszard Szymaszkiewicz na jachcie Marka, Andrzej Szczepaniak, Łukasz Ebelewicz i Marek Tomczyk na Pumie, a stawkę zamknęli Ewa Łęcka i Krzysztof Siestrzencewicz na Duńczyku.

Kolejne zawody odbędą się pod koniec czerwca. Będą to regaty zawodników, a więc na wody Jeziora Grzymisławskiego wypłyną tylko sternicy. Na wrzesień zaplanowane zostały zawody w klasie optymistów, czyli nie wielkich jachtów młodzieżowych. Sezon regatowy zakończy się w październiku rywalizacją o „Błękitną Wstęgę Jeziora Grzymisławskiego”.
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: