Wracamy wkrótce...

Niedziela, 27 maja 2018 (17:52), aktualizacja: 27.05.2018 (17:58)

Pożar w starej części miasta

fot. Michał Ratajczyk
fot. Michał Ratajczyk
W niedzielę krótko po południu doszło do groźnego pożaru zabudowań położonych przy ul. Dąbrowskiego w Śremie. Interweniowało 6 zastępów straży pożarnej. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało.
Dyżurny Państwowej Straży Pożarnej przyjął zgłoszenie o pożarze o godzinie 13:20. Do akcji wyruszył średni samochód gaśniczy JRG oraz zastęp OSP Pysząca. Ze wstępnych informacji wynikało, że płoną zabudowania przy ul. Dąbrowskiego, w pobliżu ul. Piłsudskiego, a w środku mogą znajdować się ludzie. Widoczny z daleka dym sugerował, że sytuacja jest poważna.

Gdy zastęp ze Śremu dotarł na miejsce okazało się, że pożar jest już rozwinięty i obejmuje całe zabudowania murowano-drewniane na terenie jednej z posesji, a dodatkowo zagraża przyległemu budynkowi. Strażacy skupili się na jego obronie oraz gaszeniu pożaru, a do akcji wkroczyły kolejne zastępy - ze Śremu, Pyszącej i Żabna. O pomoc w zabezpieczeniu terenu akcji poproszono policję i straż miejską, gdyż początkowo przechodnie utrudniali akcję, a zwalniające pojazdy stwarzały zagrożenie. Dodatkowo konieczne było wprowadzenie ruchu wahadłowego na ul. Piłsudskiego, którym kierowali strażnicy miejscy. Ze względu na brak hydrantu strażacy musieli dowozić wodę na teren działań.

Akcja gaśnicza trwała blisko dwie godziny, a pożar doszczętnie strawił murowano-drewniane zabudowania gospodarcze, w których znajdowały się materiały, meble i inne przedmioty. Nieoficjalnie mówi się, że w miejscu tym często przebywali bezdomni. Na szczęście po przeszukaniu pogorzeliska stwierdzono, że nikogo tam nie było.
Komentarze (4)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ J55
Wszystkie problemy są bardzo proste do załatwienia dla osób, których bezpośrednio nie dotyczą.
28.05.2018 07:40

~ ROBSON
I bardzo dobrze ze tak się stało Policja ani Burmistrz nie umieli tego załatwić to zrobił to ktoś z góry gratulacje dla tej osoby !!!
27.05.2018 22:22

~ Czytelniczka
Dokładnie. Wreszcie skończyła się melina. Isrem.pl to bylo oficjalnie wiadome, ze tam mieszkali penerzy od wielu lat. Mieszkali, zalatwiali potrzeby fizjologiczne, chlali itp. Wszystko w tym ohydnym syfie. Najgorsze ze policja nic z tym nie robila, stwierdzili, ze trzeba by do burmistrza pisac
27.05.2018 18:52

~ Bosy
Bezdomni nie będą tam pić menele
27.05.2018 17:54
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: