Wracamy wkrótce...

Wtorek, 12 czerwca 2018 (09:35), aktualizacja: 15.06.2018 (14:50)

Czy kredyt gotówkowy może być alternatywą dla kredytu hipotecznego?

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Inwestycje związane z zakupem nieruchomości w większości przypadków są finansowane w Polsce z udziałem kredytów hipotecznych. Można jednak niektóre z nich przeprowadzić z wykorzystaniem kredytów gotówkowych, o ile nie wymagają obciążenia nieruchomości hipoteką na rzecz banku. Kiedy i czy w ogóle kredyt gotówkowy można uznać za alternatywę dla kredytu hipotecznego?
Specyfika kredytu hipotecznego
W wielu bankach można uzyskać ofertę na kredyt hipoteczny. To specyficzny kredyt, który przeznaczany jest na zakup nieruchomości i związany z obowiązkiem ustanowienia zabezpieczenia dla banku w postaci wpisu hipotecznego do Księgi wieczystej nieruchomości. Na ogół kredyty hipoteczne są zaciągane przy inwestycjach wymagających wysokich nakładów finansowych, czyli np. dla zakupu domu lub mieszkania czy przy budowie domu.
 
Możemy sprawdzić oferty różnych banków działających na polskim rynku na kredyt hipoteczny z www.lowcakredytow.pl (http://www.lowcakredytow.pl/kredyty-hipoteczne/). Wówczas dowiemy się, jaką ofertę na ten produkt bankowy mają kredytodawcy w danej chwili i ustrzeżemy się przed koniecznością odwiedzania kilku różnych instytucji, w celu zapoznania się z ich ofertą.
 
Kredyt hipoteczny udzielany jest z przeznaczeniem na sfinansowanie potrzeb mieszkaniowych klienta, ale w niektórych przypadkach można też uzyskać w jego ramach dodatkowe środki potrzebne do wykończenia nieruchomości czy na jej remont, albo skredytować koszty zakupu mieszkania, np. koszty notarialne. Warunkiem udzielenia kredytu hipotecznego jest dokonanie wpisu do księgi wieczystej nieruchomości na rzecz banku. Tym samym zobowiązanie to obciąży hipotekę naszego domu lub mieszkania, dlatego bank może udzielić nam kredytu hipotecznego na korzystniejszych warunkach, w zamian za solidne zabezpieczenie.
 
Kiedy warto zamienić kredyt hipoteczny na kredyt gotówkowy?
Nie w każdym przypadku warto jest decydować się na kredyt hipoteczny przy realizacjach inwestycji związanych z nieruchomościami. Jeśli chcemy przeprowadzić remont domu, dobudować garaż, albo naprawić instalację hydrauliczną w mieszkaniu, niekoniecznie musimy obciążać hipotekę posiadanej nieruchomości, aby zaciągnąć kredyt. Z powodzeniem możemy wziąć kredyt gotówkowy, który nie wymaga podawania celu kredytowania, dlatego w praktyce można nim sfinansować np. remont pokoju dziecięcego, a częściowo spożytkować środki finansowe na wyprawkę dla dziecka.
Warto przy tym sprawdzić oferty na kredyty gotówkowe na www.lowcakredytow.pl (http://www.lowcakredytow.pl/kredyty-gotowkowe/), aby wybrać najkorzystniejszą pod względem cenowym dla klienta. Różnice pomiędzy poszczególnymi mogą być bardzo wysokie.  
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: