Wracamy wkrótce...

Wtorek, 13 listopada 2018 (12:02)

Jak kupić najtańsze OC?

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Każdy kierowca chciałby kupić OC z a jak najniższą cenę, lecz wielu nie wie, jak to zrobić. Gdzie i w jaki sposób szukać najkorzystniejszej oferty? Drogi są dwie: u agenta ubezpieczeniowego lub przez Internet. Przeanalizujmy każdą z nich, omawiając ich zalety i wady.
U agenta ubezpieczeniowego
Wciąż większość Polaków decyduje się na wizytę u agenta ubezpieczeniowego, żeby zakupić najtańsze ubezpieczenie OC. Preferujemy raczej osobisty kontakt ze specjalistą, zapewne ze względu na poczucie bezpieczeństwa z nim związane. Wolimy na spokojnie porozmawiać z agentem i wypytać się o wszystkie szczegóły, tak aby wybrać najkorzystniejszą ofertę. A trzeba przyznać, że pomoc agenta ubezpieczeniowego jest w tym zakresie wprost nieoceniona. Żeby była jasność: oczywiście mówimy o agencie, który może zaproponować oferty różnych towarzystw, a nie o przedstawicielu jednej firmy.
 
U agenta lub w multiagencji ubezpieczeniowej zostaniesz poproszony o pokazanie dowodu rejestracyjnego i dowodu osobistego. Korzystając z danych zawartych na tych obu dokumentach, agent wylicza dla Ciebie składkę w różnych towarzystwach, a następnie przedstawia najlepsze propozycje. Co ważne, jeśli zdecydujesz się na jedną z nich, agent najprawdopodobniej zaproponuje złożenie w Twoim imieniu wypowiedzenia do poprzedniej polisy, tak aby się nie przedłużyła automatycznie, co mogłoby doprowadzić do problemu w postaci tzw. podwójnego OC.
 
Przez Internet
Innym, coraz bardziej popularnym sposobem kupowania obowiązkowego dla kierowców ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej są porównywarki i kalkulatory internetowe, takie jak np. porównywarka OC najtaniejuagenta.pl. Na jakich zasadach one działają? Nie ma tu większej filozofii – dzięki tego rodzaju narzędziom można w ciągu kilku minut wyliczyć dla siebie wysokość składki ubezpieczeniowej w wielu towarzystwach. Żeby uzyskać wynik, konieczne jest wpisanie swoich danych oraz parametrów auta w formularzu. Chodzi o takie informacje jak np. Twoja data urodzenia, doświadczenie w roli kierowcy, uzyskane zniżki ubezpieczeniowe czy pojemność silnika ubezpieczanego samochodu.
 
Po wypełnieniu formularza następuje wyliczenie składki, dzięki czemu dowiadujesz się, które towarzystwo ma dla Ciebie najkorzystniejszą cenowo polisę. Z poziomu wygenerowanego rankingu możesz przejść bezpośrednio do każdej ujętej w nim oferty, aby ją zamówić i opłacić składkę. Kupowanie OC przez Internet jest wygodne i pozwala na oszczędność czasu, ale wymaga samodzielności, bo wszystkie formalności załatwia się samemu, w tym wypowiedzenie poprzedniej polisy.
 
Niezależnie od tego, czy zamierzasz kupić ubezpieczenie u agenta, czy przez Internet, zrób to na czas, zanim wygaśnie ważność Twojej aktualnej polisy. W przeciwnym razie czekają Cię wysokie kary – sprawdź, czym grozi jazda bez OC.
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: