Wracamy wkrótce...

Poniedziałek, 26 listopada 2018 (23:14), aktualizacja: 27.11.2018 (15:12)

W Książu bez zmian. Przybylski przewodniczącym na kolejne 5 lat

fot. Patryk Kubski
fot. Patryk Kubski
Poniedziałkowa kontynuacja pierwszej sesji Rady Miejskiej w Książu Wielkopolskim przyniosła rozstrzygnięcie głosowania na przewodniczącego tego gremium. Drugą kadencję z rzędu radzie przewodniczył będzie Sławomir Przybylski. Radni komitetu Teofila Marciniaka tym razem nie zgłosili swojej kandydatury.
10:3 - takim stosunkiem głosów Sławomir Przybylski został przewodniczącym Rady Miejskiej w Książu Wielkopolskim. Podczas trzeciego głosowania, które odbyło się w poniedziałek radni zgłosili tylko jednego kandydata. W tajnym głosowaniu wybrany został Przybylski.

Przypomnijmy, że pierwsza sesja ósmej kadencji rozpoczęła się w czwartek. Wtedy na stanowisko przewodniczącego zgłoszono dwoje kandydatów – Agnieszkę Weber-Halaburdę (KWW Teofila Marciniaka) i Sławomira Przybylskiego (KWW Niezależni dla Gminy Książ Wielkopolski).  Z prostego rachunku wynikało, że zwycięstwo pierwszej kandydatki jest formalnością, bowiem w sali sesyjnej zasiadło 9 radnych startujących z list urzędującego burmistrza. Dwa głosowania zakończyły się jednak wynikiem 7:7. Po 2,5 godziny obrady zostały przerwane.
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: