Wracamy wkrótce...

Wtorek, 27 listopada 2018 (15:05), aktualizacja: 29.11.2018 (09:01)

Trwają przygotowania do otwarcia lodowiska

fot. Patryk Kubski
fot. Patryk Kubski
Od kilku dni trwają gorączkowe przygotowania do otwarcia lodowiska. Pracownikom Śremskiego Sportu udało się już utworzyć kilkucentymetrową taflę lodu. Do dnia otwarcia musi jej przybyć jeszcze 15 cm. Przez cały grudzień uczniowie szkół podstawowych ze Śremu wejdą na lodowisko za 4 złote.
9 grudnia - to termin otwarcia lodowiska Śremskiego Sportu. Miłośnicy sportów zimowych będą mogli szykować łyżwy już na 7:00 rano. Sztuczna ślizgawka, ze względów technicznych i ekonomicznych, jest obiektem działającym sezonowo - w miesiącach zimowych. Tym razem uda się ją otworzyć miesiąc wcześniej w poprzednim sezonie.

Przygotowania trwają od ubiegłego tygodnia, jednak do zrobienia nadal jest jeszcze sporo. Między bandami pracownikom Śremskiego Sportu udało się już utworzyć kilkucentymetrową warstwę lodu. Jak mówił prezes gminnej spółki Daniel Ciecharski, do dnia otwarcia musi przybyć jeszcze ok. 15 cm lodu. Prace trwają dzień i noc - każda z trzech zmian dogląda tafli i systematycznie dolewa cienkie warstwy wody.

Śremski Sportu oferuje swoim gościom taflę sztucznie mrożonego lodu o wymiarach 40x15 metrów. Co więcej, na wyposażeniu lodowiska dostępnych jest dziewięć chodzików przeznaczonych dla najmłodszych uczestników zabawy na lodzie. Podobnie jak w poprzednim sezonie, Śremski Sportu nie będzie prowadził wypożyczalni łyżew. Jak tłumaczył prezes spółki, taka decyzja zapadła ze względu na zbyt duże wymagania stawiane przez m.in. Sanepid.

Jakich cen należy się spodziewać? Cena biletu dla osoby dorosłej to 13 złotych. - Będzie to nielimitowane wejście. Jeśli ktoś przyjdzie przed wyjazdem rolby, jeździ od momentu w którym rolba kończy czyścić lodowisko do momentu, kiedy rolba ponownie pojawi się na lodowisku. Około 3,5 godziny będzie można w tej cenie szaleć na tafli lodowiska - tłumaczy prezes Cicharski. W grudniu dzieci i młodzież z terenu gminy Śrem ucząca się w przedszkolach, szkołach podstawowych lub gimnazjach, będzie mogła skorzystać lodowiska za 4 złote. Promocja obejmuje również basen - 4 zł/h.

Lodowisko ma być czynne codziennie od 7:00 do 22:00. Harmonogram przerw technicznych pojawi się w internecie, aby korzystający z lodowiska mogli w pełni wykorzystać kupiony bilet. Gmina spółka honoruje także karty BENEFIT, OK SYSTEM i FIT FLEX.
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: