Wracamy wkrótce...

Środa, 28 listopada 2018 (17:38)

Zamknięci w murach szkoły

Ponad 200 osób wzięło udział w poniedziałkowym wydarzeniu Exit School w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Śremie. Młodzi ludzie przemierzali szkolne korytarze gmachu przy Poznańskiej zmagając się z zagadkami i czekającymi na nich niespodziankami.
Exit School w śremskim "Ogólniaku" odbył się już po raz trzeci.. Tym razem do zabawy zaproszono uczniów trzecich klas gimnazjów oraz uczniów klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej.

Ponad dwustu uczniów przybyło do szkoły późnym popołudniem by wspólnie bawić się, rozwiązywać zagadki i poznawać zabytkowy budynek szkoły, która na chwilę zamieniła się w Hogwart. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami zamienili się w czarodziei, magów, dementorów czy duchy. Niezwykłą atmosferę podkreślała przerażająca muzyka płynąca z głośników oraz klimatyczne oświetlenie korytarzy, sal i katakumb. Zadania były bardzo zróżnicowane: od typowo ruchowych - takich jak mecz Quidditcha czy przejście straszliwego labiryntu, poprzez sporządzanie eliksirów, odgadnięcie szyfru do zamkniętej szafy, do ułożenie tangramu. Wszystko po to, by zdobyć 7 fasolek i wygrać. Po blisko dwóch godzinach zmagań wyłoniono zwycięzców, którzy otrzymali nagrody od dyrektora szkoły. Pomysłodawczynią i organizatorką imprezy jest Pani Jolanta Czeterbok.
Komentarze (1)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ J.L. Poz.
Jeżeli to było LO w Śremie to chodziłem do tej Szkoły w latach 60-tych. Jak czytałem o tym to skojarzyłem tą imprezę z tym co się zdarzyło 4 stycznia w Koszalinie. Z drugiej strony tragedie mogą mieć miejsce wszędzie. Tam był wybuch butli z gazem.
05.01.2019 10:50
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: