Wracamy wkrótce...

Piątek, 30 listopada 2018 (09:40), aktualizacja: 30.11.2018 (15:08)

Remont Alei Solidarności nie zakończy się dziś [NOWE ZDJĘCIA]

fot. Patryk Kubski
fot. Patryk Kubski
30 listopada miał zakończyć się remont Alei Solidarności w Śremie. Fragment drogi wojewódzkiej nr 310 jest zamknięty dla kierowców poruszających się od ronda w kierunku szpitala od połowy miesiąca. Dziś już wiadomo, że wymiana nawierzchni potrwa dłużej. To efekt pojawienia się dodatkowych prac - tłumaczy wykonawca.
W październiku rozpoczął się remont drogi wojewódzkiej 310 na terenie Śremu. Przez pierwsze tygodnie nie był on jednak odczuwalny dla kierowców. Prawdziwe problemy drogowe pojawiły się 12 listopada, kiedy drogowcy zamknęli jeden pas ruchu. Przez pierwsze dwa dni ogromne korki tworzyły się nawet poza godzinami szczytu. Z dnia na dzień kierowcy coraz lepiej radzili sobie z omijaniem wyłączonego odcinka trasy, przez co po mieście jeździ się nieco płynniej. Mimo to niektórym kierowcą puszczają już nerwy, bo nawet bez remontu przejazd przez miasto zajmuje więcej czasu niż pokonanie odcinka pomiędzy Poznaniem a Śremem.

Nie mamy najlepszych informacji dla kierowców. 30 listopada wskazywany przez śremski ratusza jako datę zakończenia prac jest nierealny. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich od samego początku wskazywał, że utrudnienia potrwają do umownego terminu zakończenia inwestycji, który mija dopiero 15 grudnia. Tę wersję potwierdza wykonawca prac. - Pierwotny termin zakończenia prac był wyznaczony na 30 listopada, jednak ze względu na dodatkowy zakres prac koniecznych do wykonania w ramach tej inwestycji, termin uległ przesunięciu do połowy grudnia - tłumaczy Karol Siliński, dyrektor ds. realizacji inwestycji Drobud S.A.
 
Od kilku tygodni na Alei Solidarności obowiązuje ruch jednokierunkowy, od ulicy Sikorskiego w kierunku Ronda Jana Pawła II. W trakcie układania nawierzchni asfaltowej, wykonawca prac nie przewiduje dodatkowych utrudnień, np. całkowitego zamknięcia drogi. Układanie ostatniej warstwy nowej nawierzchni rozpocznie się w połowie przyszłego tygodnia.

Kilometrowy odcinek Alei Solidarności zyska nową nawierzchnię, krawężniki oraz wpusty kanalizacji deszczowej. Wymienione zostaną także pętle indukcyjne sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ulicami Grottgera i Żurawia. Nowa nawierzchnia zostanie wzmocniona specjalną siatką. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu wyda na ten cel ponad 1 milion 700 tysięcy złotych. W przyszłym roku wyremontowany ma zostać kolejny odcinek drogi – od ulicy Chełmońskiego do Sikorskiego, najprawdopdobniej z przebudową tego skrzyżowania.

Przypomnijmy, że w związku remontem drogi wojewódzkiej nr 310 autobusy komunikacji miejskiej jeżdżą objazdem. Utrudniania dotyczą pasażerów linii nr 8, 13, 14 i 15. Najważniejsza zmiana to wyłączenie z obsługi przystanków Aleja Solidarności I (po stronie Szpitala)  i Aleja Solidarności II (przy ul. Żurawiej). Autobusy w kierunku Psarskiego, jadą objazdem ulicą Kilińskiego i Sikorskiego, pozostałe omijają zamknięty odcinek. 

 
Komentarze (4)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ Ja
Tak prawde mówiąc to ten remont nie ma sensu. Za skrzyżowaniem ze światłami jadąc w stronę szpitala jest miejsce żeby dobudować pasy ruchu. Ta droga powinna mieć po dwa pasy ruchu w każdą stronę od samego ronda, a nie tylko taki kawałek. Samochodow przybywa i przybywać będzie no to sory, ale kiedyś trzeba będzie tak zrobić
02.12.2018 10:58

~ Darek
Dlaczego nie pomyślano o utworzeniu lewoskretu z Al. Solidarność w ul. Grottgera? Miejsca pełno i małym kosztem moozna było to poprawić. Jak zwykle nie... nikt nie pomyśli o poszerzeniu jezdni czy dodaniu pasów ruchu.
02.12.2018 00:37

~ Takie jest moje zdanie
Moim zdaniem takie remonty powinno się robić latem, a nie teraz. Ulice Powstańców, Gostyńska i Chłapowskiego cztery lata temu jakoś były latem remontowane i dobrze
30.11.2018 13:05

~ Driver
Jeżeli ktoś jedzie od strony nochowa w kierunku helenek to sugeruję jechać przez ulicę leśną w nochowie i wyjeżdżamy na podgaju. droga polna nie jest taka zła
30.11.2018 10:02
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: