Wracamy wkrótce...

Środa, 12 grudnia 2018 (10:27), aktualizacja: 13.12.2018 (11:54)

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne - czy warto je kupić?

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Osoby, które są zatrudnione na etat, z tytułu umowy o pracę są ubezpieczane przez pracodawcę. Każdego miesiąca pobiera on 9% wynagrodzenia i opłaca ubezpieczenie zdrowotne. To całkiem spora kwota, wiedząc, że przy obecnej najniższej krajowej ? składka taka wynosi ok. 163 zł.
Darmowa opieka medyczna jednak często nie daje sobie rady z nadmiarem ubezpieczonych. W przychodni możemy zastać kolejki do lekarza pierwszego kontaktu, a jeśli potrzeby wizyty u specjalisty – przychodzi nam czekać miesiącami. W takiej sytuacji pomocne będzie prywatne ubezpieczenie medyczne – jest to nieduży koszt, a pozwala cieszyć się komfortem korzystania z opieki medycznej wtedy, kiedy jest nam potrzebna bez długiego czasu oczekiwania.

 
Prywatna polisa zdrowotna – czy warto?
Kiedy przydaje nam się prywatne ubezpieczenie zdrowotne? Wtedy, gdy zdarza nam się korzystać z pomocy lekarza, gdy cierpimy na długotrwałą dolegliwość lub niegroźne schorzenie i regularnie korzystamy z wizyt u specjalisty (np. okulista, dermatolog, gastrolog), gdy w naszej rodzinie jakaś choroba dotykała większość osób, gdy dużo pracujemy, żyjemy w stresie, nie mamy czasu na aktywny tryb życia, dbanie o zdrową dietę lub gdy uprawiamy regularnie sport – ryzyka kontuzji nie da się wykluczyć.
 
Prywatne polisy zdrowotne mają wiele plusów: zapewniają dostęp do prywatnych placówek medycznych, na wizytę u lekarza pierwszego kontaktu możemy liczyć nawet tego samego dnia, gdy zgłosimy taką potrzebę, wizyta u specjalisty jest możliwa w ciągu kilku dni od naszego zgłoszenia i nie wymaga ono skierowania, ubezpieczyciel może zapewnić nam konieczny transport medyczny, wsparcie psychologa, dowóz leków, leczenie w zagranicznych placówkach, opiekę wokół zagranicznego leczenia, dofinansowanie do leków nierefundowanych, odszkodowanie z tytułu pobytu w szpitalu, operacji chirurgicznej czy zachorowania na poważną chorobę.
 
Jak widać, atutów prywatnego ubezpieczenia jest wiele. Nie zawsze jednak jest tak, że każda polisa zapewni nam to wszystko w ramach jednego pakietu i na dodatek w przystępnej cenie. Jako indywidualni klienci bardzo różnimy się od siebie, nie tylko pod względem zdrowotnym, różnią się również nasze potrzeby oraz możliwości finansowe. Zatem dla każdego z nas dobre ubezpieczenie zdrowotne w www.ubezpieczeniaonline.pl może oznaczać zupełnie co innego.


Co wpływa na cenę ubezpieczenia zdrowotnego?
Przed zakupem polisy zdrowotnej należy wiedzieć, że na cenę wpływa kilka czynników. Należą do nich: 
    • suma ubezpieczenia;
    • wiek ubezpieczonego;
    • zakres ochrony;
    • brak karencji.
 
Suma ubezpieczenia – odgrywa ważną rolę w polisie zdrowotnej, im wyższą kwotę wybierzemy, tym analogicznie wyższą składkę przyjdzie nam płacić. Jeśli latem posiadamy ograniczony budżet miesięczny na polisę zdrowotną – nie szalejmy z wyborem sumy ubezpieczenia.
 
Wiek ubezpieczonego – im później zdecydujemy się kupić polisę zdrowotną, tym wyższe jest ryzyko śmierci czy poważnego zachorowania. Takie ryzyko uwzględnia ubezpieczyciel i podnosi cenę składki. Oznacza to, że nie powinniśmy odkładać zakupu na później – np. po wakacjach, od nowego roku, czy za rok, jak dzieci zakończą studia – każdy nasz kolejny rok życia wpłynie na cenę składki.
 
Zakres ochrony – oczywistym jest fakt, że im mniejszy zakres ochrony, tym mniej kosztować będzie polisa. Jednak po co nam polisa z małym zakresem ochrony? Jak kupować ubezpieczenie, to takie, które zapewni nam maksymalnie optymalną ochronę. Sami wiemy najlepiej jaka ochrona będzie nam najbardziej potrzebna i taką sobie wybierzmy. 

Brak karencji – dla zainteresowanych ważną informacją będzie, że znaleźć możemy ubezpieczenie zdrowotne bez karencji w www.ubezpieczeniaonline.pl, jednak musimy pamiętać, że karencja jest rodzajem zabezpieczenia dla ubezpieczyciela. Karencja może trwać miesiąc, pół roku czy nawet rok – w zależności, jaki zakres ochrony wybierzemy. Istnieją polisy zdrowotne bez karencji, jednak możemy oczekiwać, że cena wówczas będzie zdecydowanie wyższa.

 
Polisa zdrowotna – gdzie znajdę dobrą ofertę?
Większość z nas szukając ubezpieczenia zdrowotnego, automatycznie sprawdza strony poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych. Wchodzimy na stron firm dobrze nam znanych, oczekując, że te towarzystwa cieszą się największym zaufaniem wśród klientów, wysoką ich liczbą oraz dobrymi rozwiązaniami. Nie mamy świadomości, że w Polsce istnieje wiele dobrych towarzystw, które nie są tak dobrze reklamowane, jak kilku czołowych liderów. 
 
Właśnie dlatego warto sprawdzać strony, które są w całości poświęcone tematyce ubezpieczeniowej. Na nich znaleźć możemy zarówno rankingi ubezpieczeniowe, które umożliwiają porównanie ofert oraz sprawdzenie, jaką ocenę danej polisie wystawiają niezależni specjaliści. Na tego rodzaju stronach znajdziemy również inne pomoce, jak np. poradniki poświęcone znalezieniu dobrej oferty. 
 
Przydatne są również porównywarki ubezpieczeniowe – jest to narzędzie, które na podstawie krótkiego formularza pozwoli nam otrzymać do 5 najbardziej dopasowanych ofert wybranych na podstawie naszych preferencji. Formularz wymaga zostawienia numeru telefonu, pod który może skontaktować się z nami konsultant. Podczas rozmowy z konsultantem możemy również umówić spotkanie z agentem w celu podpisania umowy – pamiętajmy, że ani rozmowa telefoniczna, ani spotkanie z agentem nie są zobowiązujące i możemy się wycofać w dowolnym momencie przed podpisaniem umowy. Mamy zatem pełną swobodę wyboru. 
 
Tego rodzaju udogodnienia pozwalają w szybki i łatwy sposób znaleźć dobre ubezpieczenie oraz zaoszczędzić nasze pieniądze. Znalezienie dobrej polisy zdrowotnej nie musi zatem stanowić dla nas wyzwania, czasochłonnych poszukiwań, notowania, która oferta co dokładnie oferowała i analizowania, która ze znalezionych ofert będzie tą, najbardziej korzystną. 

Zdrowie powinno być dla nas najważniejsze, ponieważ nie jesteśmy w stanie kupić go za żadne pieniądze. Jednak w sytuacji choroby pomocne mogą być tylko szybka i skuteczna diagnoza oraz błyskawicznie rozpoczęte leczenie. To właśnie może nam zapewnić prywatna polisa zdrowotna.  
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: