Wracamy wkrótce...

Piątek, 20 listopada 2009 (19:47)

Muzyką uczcili pamięć zmarłych

Zmarłym artystom zapalono świece / fot. Michał Jędrkowiak
Zmarłym artystom zapalono świece / fot. Michał Jędrkowiak
Fryderyk Chopin, Czesław Niemen, John Lennon i Jimy Hendrix - to jedni z wielu artystów, których muzyka robrzmiewała w ubiegły czwartek w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Kolejne już organizowane przez szkołę Zaduszki muzyczne za nami.
Występy rozpoczęła klasa 1a, która zaśpiewała piosenkę "Zapal świeczkę" Ryszarda Riedla, zmarłego, wieloletniego lidera grupy Dżem. Uzdolnieni muzycznie uczniowe kolejno wykonywali utwory z różnych gatunków muzycznych - od muzyki poważnej, przez poezję śpiewaną, aż po rocka.

Na scenie miała pojawić się większa ilość młodych artystów. Niestety, kilku z nich zmogła choroba i nie mogli wystąpić podczas czwartkowego spotkania. Nie obniżyło to jednak poziomu artystycznego, który nota bene okazał się bardzo wysoki.

To niezwykłe, muzyczne spotkanie wywołało na przybyłych na nie śremianach dobre wrażenie. - Taki koncert to świetny pomysł, bardzo mi się podobało - mówił po wyjściu z budynku szkoły jeden z uczniów.

Koncert zakończył występ uczennicy klasy trzeciej, Karoliny Kopeć, która wraz z innymi wykonawcami zaśpiewała "Do kołyski" - jeden z utwórów Dżemu.

Więcej zdjeć znajdziesz w specjalnej galerii!
Komentarze (3)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ Maria
Bardzo żaluję, że nie byłam. Na pewno było miło....... Pozdrawiam
21.11.2009 11:26

~ Redakcja
redakcja@isrem.pl
20.11.2009 22:57

~ Prezes ZKS Dezydery Bodzyniewo
gdzie moge znaleźć nformacjie (kontakt) z redakcją??
20.11.2009 22:31
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: