Wracamy wkrótce...

Wtorek, 28 grudnia 2010 (10:28), aktualizacja: 28.12.2010 (11:10)

Znów dużo śniegu na drogach

Drogowy nie zdążyli jeszcze usunąć śniegu z dróg
Drogowy nie zdążyli jeszcze usunąć śniegu z dróg
Dzisiejszej nocy spadło kilka kolejnych centrymetrów białego puchu. Drogowcy nie usunęli jeszcze śniegu z ulic, najgorzej jest na drogach osiedlowych.
Po dzisiejszych, intensywnych opadach pokrywa śnieżna zwiększyła się o kilka centymetrów. Jak zapowiadają meteorolodzy - kolejnych opadów możemy spodziewać się w Nowy Rok. Wtedy może spaść około 10 cm śniegu. W najbliższych dniach ma być bardzo zimno - w nocy temperatura będzie spadać do -20 stopni Celsjusza. Cieplej będzie dopiero od soboty.

Przez ponad dwa tygodnie na zlecenie Urzędu Miejskiego z terenu Śremu wywożony był śnieg. Według ostatnich podsumowań koszt tych prac wyniósł ponad 43 tys. złotych. Niestety nie wszyscy mieszkańcy poczuwali się do obowiązku usunięcia swojego samochodu z parkingu. Jak informuje UM, z terenu miasta wywieziono ponad 3 tysiące ton śniegu. Wygląda na to, że tej zimy będzie konieczność wydania kolejnych dziesiątków tysięcy na usuwanie śniegu z ulic. Po dzisiejszych opadach znów jest go dość dużo i uniemożliwia wyjechanie samochodem z parkingu bez użycia łopaty.

Do ostatniego dnia jesieni wydano około 150 tysięcy złotych na bieżące odśnieżanie ulic zarządzanych przez gminę Śrem. Prace w ramach "Akcji Zima" prowadzi na zlecenie gminy Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe - Katarzyna Piechel-Kaczmarek z Wyrzeki.

Komentarze (2)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ Michal
Pogoda zrobiła ich w konia :d heheeh
28.12.2010 15:35

~ hmm
no, jak zwykle.
28.12.2010 14:41
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: