Wracamy wkrótce...

Wtorek, 28 grudnia 2010 (19:30)

Poniedziałek na drogach

Policja / fot. Michał Ratajczyk
Policja / fot. Michał Ratajczyk
Poświąteczny poniedziałek przyniósł śremskim policjantom dwie interwencje związane z ruchem drogowym. W obu mundurowi mieli do czynienia z nietrzeźwymi kierowcami.
Rano policjanci z drogówki podjęli działania w sprawie zdarzenia drogowego, do którego doszło w Zbrudzewie. Dwudziestoletni mieszkaniec Śremu jadąc swoim renault nie dostosował prędkości do panujących warunków i najechał na tył volkswagena tourana, prowadzonego przez mieszkańca gminy Środa Wielkopolska. Dwudziestolatek ominął voklswagena i chciał odjechać w stronę Śremu. Okazało się, że był nietrzeźwy (0,81 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu), a przy tym nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem.

Kolejną interwencję policjanci podjęli w późnym wieczorem. Mieszkaniec Gostynia, który prowadził ciężarowe renault magnum z naczepą, zablokował w poprzek swoim pojazdem ulicę Rolną. Funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Policyjne nosy okazały się bezbłędne - badanie wykazało, że gostynianin miał 0,70 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymano mu prawo jazdy kategorii A, B, C, E oraz T.

Dochodzenie w obu sprawach prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Śremie.
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: