Wracamy wkrótce...

Środa, 29 grudnia 2010 (12:59), aktualizacja: 29.12.2010 (13:01)

Interwencje Straży Miejskiej w Śremie - 27 grudnia

Straż miejska / fot. Michał Ratajczyk
Straż miejska / fot. Michał Ratajczyk
Zamieszczamy kilka ciekawszych fragmentów z komunikatu Straży Miejskiej w Śremie.
W poniedziałek, 20 grudnia 2010 r. w godzinach popołudniowych do dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie, że po ul. Kosynierów w Śremie biega lis i wchodzi na tereny posesji. Zgłoszenia podobnej treści powtarzały się również następnego dnia. Straż Miejska informuje, że jest to zjawisko normalne, powtarzające się corocznie. W okresie zimowym dzikie zwierzęta przychodzą bez obaw na tereny siedlisk ludzkich w poszukiwaniu pożywienia. Należy zachować spokój, a o podejrzanie zachowujących się zwierzętach, co mogłoby ewentualnie wskazywana ich chorobę zakaźną, należy poinformować Powiatowego Lekarza Weterynarii (tel. 2810049) lub Straż Miejską.

We wtorek, 21 grudnia 2010 r. około godziny 12:00 dyżurny Straży Miejskiej zastał poinformowany, że po wsi Kaleje notorycznie biegają psy jednego z mieszkańców, stwarzając tym samym zagrożenie dla ludzi oraz zwierząt. Zgłaszający osobiście ratował sarnę zaatakowaną przez te psy. W wyniku podjętej interwencji funkcjonariusze nałożyli grzywnę w wysokości 200 zł oraz przeprowadzili pouczającą rozmową na okoliczności zdarzenia.

Tego samego dnia w godzinach porannych straż otrzymała zgłoszenie, że pod mostem na rzece Warcie leży martwy łabędź. Podobnej treści zgłoszenia do Straży Miejskiej wpływały również w wcześniejszych dniach. Wszystkie zgłoszenia są sprawdzane i w razie potwierdzenia padnięcia ptaka, prowadzi się czynności w celu jego usunięcia z tafli lodowej. Zgłoszenia w takich sprawach można równie przekazywać do Państwowej Straży Pożarnej.

W środę w godzinach porannych mieszkaniec ul. Dutkiewicza zgłosił, że na jego posesję weszła sarna i nie może jej opuścić. Strażnicy Miejscy udali się na miejsce, schwytali sarnę, a następnie wywieźli do lasu.

W czwartek 23 grudnia 2010 r. około godziny 17:45 dyżurny Straży Miejskiej został poinformowany o pojeździe, który parkuje na miejscu dla osoby niepełnosprawnej bez wymaganych uprawnień. Po potwierdzeniu zgłoszenia funkcjonariusze wystawili wezwanie. Po wstawieniu się kierowcy na komendę w celu wyjaśnienia zaistniałego zdarzenia został on ukarany grzywną.

W poniedzialek o godzinie 10:30 dyżurny PKS w Śremie poinformował, że na terenie dworca przebywa pies, który został przez pracowników nakarmiony i nie chce opuścić terenu dworca. Pies zabrany przez Strażników Miejskich dostarczony został do schroniska dla zwierząt w Gaju.
 
Tego samego dnia około godziny 15:10 mieszkaniec Nochowa poinformował, że jego dziecko (24-letnia kobieta) zostało zaatakowane przez psa na terenie przedszkola. Strażnik na miejscu ustalił, że pies zaatakował dwoje dzieci. Ponieważ pies był agresywny na miejsce wezwano lekarza weterynarii, który czasowo uśpił psa i zabrał do lecznicy na obserwację.

źródło: Straż Miejska w Śremie

Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: