Wracamy wkrótce...

Wtorek, 13 grudnia 2011 (22:59), aktualizacja: 13.12.2011 (23:00)

Policja zlikwidowała pseudohodowlę psów - drastyczne zdjęcia

fot. Schronisko w Gaju
fot. Schronisko w Gaju
Śremscy policjanci zlikwidowali hodowlę psów, w której czworonogi żyły w nieludzkich warunkach. Na terenie gospodarstwa w Drzonku znaleziono szczątki zdechłych psów. Policja cały czas pracuje nad sprawą.
O sprawie policja została powiadomiona w minioną środę przez Pogotowie dla Zwierząt. Na miejsce udali się policjanci z wydziału kryminalnego, którzy wstępnie ustalili, że nad zwierzętami znęcano się od maja. Czworonogi były zagładzane i trzymane w niewłaściwych warunkach. Na terenie gospodarstwa w Drzonku znajdowało się 28 psów różnych ras, zostały one przewiezione m.in. do schroniska w Gaju. Policjanci znaleźli też szczątki przynajmniej kilku psów.

Wszystkie psy, które trafiły do Gaju zostały już zabrane przez inne fundacje opiekujące się zwierzętami. Ostatnie dwa opuściły schronisko w Gaju w niedzielę - mówi nam zastępca kierownika obiektu. Czworonogi trafią teraz do domów tymczasowych.

Obecnie prowadzone jest postępowanie pod nadzorem prokuratora w sprawie zabijania i znęcania się nad psami. Do postawienia zarzutów dojdzie po zebraniu szczegółowego materiału dowodowego.
Komentarze (7)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ P.J
lilo to.pewnie dziecko a wy probojecie je przekonac? rozsadne p.urszula milo ze kto tak bez interesony nie omieszkal powiadomic ludzi ze go stac na psa z "papierami" oczywiscie za duze P...
10.08.2012 02:45

~ Urszula80
Najgorsze to jest to ze takie psy uratowane z psełdo hodowli już psychicznie załatwione trafiaja do schroniska a ludzie biorą je do domu i za jakiś cza sie okazuje ze ten pies pogryzł kogoś,ok ważne jest ze psa sie uratowało ale ludzi nie maja pojecia co biora do domu,ja kupiłam psa z Hodowli na duze pieniądze i tez nie był to pies bez wad ,ale sie do niego przywiązałam i juz go za zadne pieniadze nie oddam.
31.07.2012 02:16

~ Wiktoria
Lilo , najśmieszniejsze, to jest to, że ludzie tacy jak ty mają takie nienormalne poglądy na schronisko. Oby tak dalej, niech coraz więcej będzie takich wspaniałych hodowców psów rasowych bez rodowodu, i niech ludzie kupują takie psy... przecież Twoim zdaniem w schronisku psów żadnych nie ma. Bo wszystkie uśpili :/// Tylko czemu to się nazywa SCHRONISKO ? Ty uważasz, że to umieralnia. A jak sama nazwa wskazuje ma chronić zwierzęta przed takim losem jak widzimy na zdjęciach w artykule - ciepiące, zaniedbane, nigdy nie kochane,pozarażane różnymi chorobami (o które potem rodziny które wzięły szczeniaka obwiniają wszystkie psy RASOWE), są traktowane jak maszynka do robienia pieniędzy. Lilo ... one umierają z GŁODU, a w schronisku eutanazja jest często jedyną metodą która pozwala zatrzymać ból. Takich psów nie da się uratować, bo pseudorasowi hodowcy zniszczyli je. Zabili. Proponuję odwiedzić najbliższe tobie schronisko. Może zmienisz swoje poglądy na takie sprawy ... : (
24.07.2012 19:52

~ ja
a od kiedy psy, które trafiają do schroniska są usypiane? tam ludzie starają się zapewnić im namiastkę domu i robią dla nich wszystko co mogą aby czuły się dobrze, usypiane są tylko te zwierzęta, które z powodu chorób nie mają szans na przeżycie.
24.07.2012 16:19

~ Weronika
Lilo - po pierwsze - "najśmieszniejsze", serio? Przezabawne wręcz.. Zapraszam serdecznie do schroniska, abyś zobaczyła czy psy wyglądają tam tak jak w tym koszmarze zwanym "hodowlą" . W schronisku mają szansę na adopcję, dostają regularnie jedzenie, wolontariusze wychodzą z nimi na spacer, nie są rozmarzane na potęgę i wykorzystywane jak przedmiot. Nie mam pojęcia skąd wziął się taki pogląd? Uruchom myślenie i otwórz oczy.
24.07.2012 15:35

~ viki5r1
No chyba coś ci się pomyliło. Tam każdego dnia cierpią i czekają na śmierć. Jeżeli takie biedne pieski są zabierane do schronisk mają szansę na nowe życie. Przechodzą na dietę, która doprowadza ich do normalnej wagi ciała i uczą się żyć na nowo, w miłości i bez cierpienia.
22.07.2012 00:35

~ lilo
najsmieszniejsze jest to ze te psy jak trafia do schroniska to juz nikt ich nie wezmie i zostana uspione :) a tam byle jak ale zyly
04.05.2012 08:30
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: