Wracamy wkrótce...

Czwartek, 15 grudnia 2011 (21:43), aktualizacja: 15.12.2011 (22:06)

Wodociągi zakończyły kolejne inwestycje

fot. PWiK
fot. PWiK
PWiK zakończyło największe tegoroczne inwestycje. Kanalizacji sanitarnej doczekał się Bystrzek i część Olszy. Sieć rozbudowano także w Śremie.
Pod koniec listopada gminna spółka odebrała roboty budowlane związane z wykonaniem sieci kanalizacji sanitarnej dla miejscowości Olsza i Bystrzek (etap III). Jest to kolejna inwestycja związana z sanitacją terenów wiejskich gminy Śrem. Inwestycja objęła Bystrzek oraz nieskanalizowaną część Olszy.

W ramach prac powstało ponad 2 tysiące metrów kolektorów kanalizacyjnych, przepompownia ścieków, ponad 750 metrów rurociągu tłocznego oraz 39 przyłączy o łącznej długości blisko 560 metrów. Roboty na zlecenie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji wykonała firma Zakład Usługowy Wodno-Kanalizacyjny s.c. ze Strykowa. Koszt inwestycji to około 1,3 mln zł. Zadanie zrealizowano z wykorzystaniem środków zewnętrznych: dotacji UE w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (834.796,00 zł) oraz pożyczki Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

W listopadzie powiększyła się miejska sieć wodociągowa i sanitarna. W rejonie ulicy Heweliusza powstały rurociągi o długości 200 metrów każdy, dając możliwość podłączenia 15 nieruchomości przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową. Dalsza rozbudowa sieci w tym rejonie jest planowana na przyszły rok.

Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: