Wracamy wkrótce...

Poniedziałek, 19 grudnia 2011 (23:42)

Zmiany w strefie

fot. Patryk Kubski
fot. Patryk Kubski
W ostatni czwartek tego roku w życie wejdą zmiany w Strefie Płatnego Parkowania, które zostały uchwalone przez radę miejską w październiku.
Największe zmiany dotyczą przede wszystkim cen biletów. Najniższa stawka - 50 groszy - pozostaje bez zmian. Za pierwszą godzinę zapłacimy 1,5 złotego. Druga godzina będzie kosztowała 1,7 zł, a trzecia 1,9 zł. Za każdą następną godzinę parkowania będzie pobierana opłata w wysokości 1,5 złotego. Abonament tygodniowy to koszt rzędy 25 zł. Tańszy będzie karnet miesięczny, za który zapłacimy 90 złotych. Mieszkańcy danego rejonu zapłacą miesięcznie tylko 8 złotych.

W godzinach funkcjonowania strefy nie ma wielkich zmian. W sobotę parkowanie na rynku będzie darmowe. To krok władz w kierunku ożywienia rynku i przylegającego do niego deptaku w sobotnie przedpołudnia.

Wraz z wejściem w życie nowej uchwały dojdzie do istotnej zmiany. Każdy kto zaparkuje płatnej strefie, bez względu na obowiązujące przepisy, musi uiścić opłatę parkingową. Mowa tu np. o pojazdach parkujących na jezdni przed budynkiem poczty.

Komentarze (8)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ Alien
A Jarocin jest wolnym miastem i można parkować za darmo może jak Władze Śremskie dojrzeją do tego to też tak będzie? ale póki co będą żebrać jak to dobrze że mieszkam w Jarocku. :)
09.01.2012 13:30

~ walek
Wiadomo,że za parkowanie się płaci ale w Śremie na Rynku oznaczone miejsca parkingowe są za wąskie jak stanie obok siebie auto to nie można z niego wyjść . A w ten sposób można uderzyć w stojące obok auto. A jak się za coś płaci to bez utrudnienia i narażania swojego auta i stojącego obok na uszkodzenie.
06.01.2012 10:20

~ FG
art.13b ustawy o drogach publicznych stanowi: 6. Organ właściwy do zarządzania ruchem na drogach w uzgodnieniu z zarządcą drogi: 1) wyznacza w strefie płatnego parkowania miejsca przeznaczone na parkowanie, w tym miejsca przeznaczone na parkowanie oznakowanych pojazdów konstrukcyjnie przeznaczonych do przewozu osób niepełnosprawnych o obniżonej sprawności ruchowej lub pojazdów zaopatrzonych w kartę parkingową; Jak widac, za parkowanie w miejscach niewyznaczonych - organ nie ma prawa pobierac oplaty
31.12.2011 14:06

~ FG
nikt nie zarobi. uchwala rady miejskiej pojdzie do uniewaznienia, i nikt sie nie bedzie rozdrabnial w punkty uchwaly. skoro w radzie siedza niekompetentni to trudno
28.12.2011 23:06

~ Gostek
Ja proponuję jeszcze z 20 etatów w UM i opłatę za parkowanie do 4 zł ( nie posiadam samochodu) następnie za parkowanie rowerem 2 zł ( obrót będą miały obuwnicze?) Biedni nie mają aut? ( Prawdopodobne) A może kasować za auta stojące za ratuszem? ( opłata miesięczna tam także niszczy się nawierzchnia)
28.12.2011 13:46

~ kierowca
Dwóch mandatów to nie będzie (kara za brak opłaty to nie działka SM), ale kombinacje teraz bogate możliwe: opłata OK ale mandat za przepisy, kara za brak opłaty, i kumulacja - kara za brak opłaty i mandat za przepisy,
21.12.2011 19:38

~ -on
no tak, ale jeśli staniesz w miejscu niedozwolonym to i tak mogą dać Ci mandat za parkowanie bez opłaty. W sprzyjających warunkach można jeszcze dostać mandat od straży miejskiej za parkowanie wbrew prawu
21.12.2011 13:51

~ Obserwator
"pojazdach parkujących na jezdni przed budynkiem poczty" - nie bardzo rozumiem. Przeciez obowiązuje tam zakaz zatrzymywania się. Czyżby Władze przyzwalały na łamanie kodeksu drogowego ? Zarobią więcej wysyłając tam Straż Miejską. Mandacik po stówce , dwa przejazdy i dniówka "zarobiona". Do tego przyjazd na PumpenPlatz i druga dniówka. Tym samym Miasto nie będzie musiało wydawać kasy na pensje strażników. Ot sarkastycznie ;-)
21.12.2011 09:47
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: