Wracamy wkrótce...

Wtorek, 21 lutego 2012 (20:58), aktualizacja: 21.02.2012 (21:32)

Kradli paliwo, wpadli na gorącym uczynku

fot. archiwum
fot. archiwum
Odwagą i czujnością wykazał się mieszkaniec jednej z wiosek w gminie Książ. Mężczyzna ujął na gorącym uczynku 17-letniego złodzieja, który włamał się do ciągnika siodłowego i ukradł z niego 60 litrów paliwa. Śremskim policjantom udało się zatrzymać trzy kolejne osoby w wieku od 17 do 19 lat.
Do kradzieży doszło w minioną sobotę późnym wieczorem. Policjanci zostali powiadomieni przez mieszkańca jednej z wiosek w gminie Książ o ujęciu złodzieja. Na miejsce udali się funkcjonariusze, którzy w tym samym czasie pełnili służbę w tej gminie. Ujętym okazał się 17-latek z Książa. Młody mężczyzna przyznał się do kradzieży paliwa. Policjanci ustalili, że nie działał on sam.

Funkcjonariusze podczas patrolowania okolicy zatrzymali do kontroli bmw oraz toyotę.  W jednym z pojazdów policjanci znaleźli dwa kanistry o pojemności 30 i 5 litrów, które były zabrudzone olejem napędowym. Sprawcy przyznali, że w pojemnikach znajdowało się skradzione paliwo, które zdążyli już przelać do zbiornika jednego z samochodów.

Zatrzymany na gorącym uczynku 17-latek wskazał mundurowym miejsce, w którym pozostawił kolejny kanister z paliwem. W sumie mężczyźni spuścili z ciągnika siodłowego volvo około 60 litrów oleju. Policjanci zatrzymali do wyjaśnienia sprawy czterech mężczyzn w wieku od 17 do 19 lat. Dwóch z nich mieszka w Książu Wielkopolskim, a dwóch kolejnych w gminie Nowe Miasto w powiecie średzkim. Z dotychczasowych ustaleń detektywów wynika, że młodzi mężczyźni szczegółowo zaplanowali działania i podzielili się rolami.

Dwóch z czterech zatrzymanych usłyszało już zarzuty. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: