Wracamy wkrótce...

Wtorek, 28 lutego 2012 (22:53)

Radni za kasą na cyfryzację kina

fot. archiwum
fot. archiwum
Podczas dzisiejszej sesji radni jednogłośnie przegłosowali projekt uchwały o dotacji na cyfryzację kina. Z miejskiej kasy zostanie na to przeznaczone 200 tysięcy złotych.
Przypomnijmy, że na początku roku złożony został projekt do marszałka o 40% dofinansowanie tej inwestycji. W grudniu podobny projekt został złożony do Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Pozostałe środki mają pochodzić właśnie z budżetu gminy. PISF uruchomił program operacyjny „Rozwój kin – projektory cyfrowe”, który pozwala kinom studyjnym na partycypację w kosztach zakupu projektora cyfrowego.

Dotacja z miejskiej kasy zostanie wypłacona tylko w przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia konkursów o dofinansowanie. Jeśli wszystko się uda, już w lipcu zobaczymy filmy w cyfrowej jakości. Zmiany w infrastrukturze kina mają pozwolić na wyświetlanie również filmów w technologii 3D. Brak cyfryzacji śremskiego "Słonka" mógłby oznaczać początek jego końca.
Komentarze (2)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ ooo
jakimi nakładami na remont? Chyba dawno w Słonku nie byłeś. Kino jest po gruntownym remoncie. Likwidacja powiatu nam nie grozi, likwidacja sądu też nie (ew. reorganizacja), skarbówki też nikt nie ruszy. A nawet jeśli to likwidacja tych jednostek nie ma żadnego przełożenia na młodych śremian. W dodatku ew. likwidacjami będą objęte wszystkie podobne miasta.
29.02.2012 18:30

~ Gostek
A co z nakładami na remont ? Czy jeszcze młodzi chodzą do kina ? OCZYWIŚCIE POPIERAM ZAKUP _ likwidacja powiatu, sądu możliwe że US i młodym pozostanie tylko wyjazd ? Śrem-sypialnia Poznania ?
29.02.2012 14:51
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: