Wracamy wkrótce...

Piątek, 25 maja 2012 (08:22)

Śrem ponownie ukwiecony

fot. archiwum
fot. archiwum
W ubiegłym tygodniu zakończyła się akcja ukwiecania miasta roślinami jednorocznymi. W sumie w mieście pojawiło się kilkanaście tysięcy kwiatów.
W wielu miejscach Śremu posadzono w sumie 4 tysiące sadzonek pelargonii, surfinii i aksamitek. Kolejnych blisko 10 tysięcy kwiatów posadzono bezpośrednio w gruncie. Barwne kobierce i kwietniki można zobaczyć przy drogach. 300 korytek z pelargoniami pojawiło się na balustradzie Mostu 23 Stycznia. Do przetargu stanęła tylko jedna śremska firma – Ogrody Grzywaczyk – która ukwiecaniem miasta zajmuje się od kilku lat.

Dodatkowo przy ulicach Staszica, Komorowskiego, Chełmońskiego i parku Odlewników posadzono kilkadziesiąt klonów, lip i jarzębin. W najbliższym czasie planowana jest też wymiana części róż w gazonach na Placu 20 Października oraz nasadzenia krzewów ozdobnych na terenie wszystkich śremskich parków.

W maju rozstrzygnięto przetargi na pielęgnację i bieżące utrzymanie wszystkich trzech śremskich parków. W chwili obecnej Park Powstańców Wielkopolskich oraz Miejski Park Ekologiczny im. W. Puchalskiego są w utrzymaniu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, natomiast Park Śremskich Odlewników znajduje się w utrzymaniu Przedsiębiorstwa Usługowo Handlowego Piotra Bajora.
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: