Wracamy wkrótce...

Sobota, 26 maja 2012 (12:24)

Dwa wypadki i pożary - podsumowanie pracy strażaków

fot. Patryk Kubski
fot. Patryk Kubski
Dwa wypadki w ciągu 24 godzin i kilka pożarów - tak minął tydzień ratowników ze śremskiej komendy PSP.
Płonęła trawa
W środę, 16 maja przed południem do straży pożarnej dotarło zgłoszenie o pożarze trawy przy ul. Chełmońskiego. Na miejsce - poligon wojskowy - zadysponowano jeden zastęp JRG. Trawa paliła się na obszarze około 300m2. Pożar , jeszcze przed przybyciem strażaków, częściowo ugasili żołnierze. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez osoby o nieustalonej tożsamości. Akcja trwała około godziny.

Tragedia na obwodnicy
W czwartek, 17 maja po godzinie 15 doszło do tragicznego w skutkach wypadku na obwodnicy Zbrudzewa. Do straży zadzwonił mężczyzna informując o wypadku, w którym udział brały trzy pojazdy. Z relacji świadków wynikało, że kierujący pojazdem citroen zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z przeciwka volkswagenem. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy w składzie 9 strażaków. Na miejsce wypadku, oprócz straży, przybyła policja, pogotowie ratunkowe, lotnicze pogotowie ratunkowe oraz straż miejska.

Spłonął śmietnik
Tego samego dnia późnym do straży dotarło zgłoszenie o pożarze kontenera  na śmieci. Strażacy po przybyciu zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a następnie ugasili ogień po przez zalanie wodą. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zaprószenie ognia przez osoby o nieustalonej tożsamości.

Motocyklem wjechał w osobówkę
W piątek, 18 maja rano doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem na drodze w Binkowie. Na miejsce zadysponowano Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą ze Śremu oraz zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Pyszącej.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów pojazdów, kierowaniu ruchem drogowym, zebranie plamy oleju z drogi używając sorbetu. Pogotowie zabrało poszkodowanego motocyklistę do szpitala.

Kolejne pożary traw
18 maja wieczorem na  ulicy Nowowiejskiego doszło do pożaru trawy. Strażacy po przyjeździe na miejsce pożaru podjęli działania gaśnicze poprzez podanie jednego prądu wody w natarciu na palącą się stertę gałęzi, użyto tłumic do ugaszenia trawy. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez osoby o nieustalonej tożsamości. O kolejnym pożarze strażacy zostali powiadomieni dobę później. Przy ul. Śremskiej w Nochowie osobo o nieustalonej tożsamości podpaliła trawę na terenie 10m2. W poniedziałek trawa płoneła przy torach na ulicy Wojska Polskiego. Strażacy po przyjeździe na miejsce pożaru zastali palącą się trawę oraz oponę samochodu ciężarowego.

Samochód potrącił sarnę
W poniedziałek wieczorem strażacy interweniowali na obwodnicy Śremu. Samochód osobowy potrącił przebiegającą przez jezdnię sarnę. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem, usunięciu potrąconej sarny z drogi, a następnie spłukaniu jezdni wodą. Uszkodzone auto znajdujące się na poboczu drogi zostało odholowane.
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: